За в’язем зі спінінгом

В’язь – досить мирна риба, але восени з просвітленням води у нього з’являються яскраво виражені замашки хижака. У цей час він активно годується, в основному мальками риб сімейства коропових. У зв’язку з цим для лову в’язя застосовуються дрібні блешні. Влітку і на початку осені в’язь добре реагує на блешні крупніше. На дрібні обертові блешні восени зазвичай добре ловляться різнокаліберні в’язі, але частіше попадаються вагою 150-300 г. Колір блешні слід вибирати залежно від кольору води. У рудувато-торф’яній воді при денному освітленні краще працюють темні блешні (жовті, бронзові і т.п.). В середині осені при лові в річках, де багато в’язя, рибалки оснащують спінінг оберталками № 1-3 в надії виловити великі екземпляри. Для проводки блешень з пелюсткою середньої величини буде потрібно універсальний спінінг з тестом від 7 до 21 г. Тонка «плетенка», звичайно, має свої переваги, але можна застосовувати дорогу і надійну мононитку, вона для в’язевого лову як не можна краще підходить. Крім того, при закиданні мононитка не створює зайвого тертя, тому блешня летить далі. Щоб стабільно ловити в’язя, важливо вміти робити сповільнену проводку із секундними зависаннями блешні в товщі води. Швидка підмотка волосіні тут не спрацьовує. В’язь не головень і не жерех: він не любить, коли блешня йде майже по поверхні й жене перед собою хвилю. В очікуванні в’язевого клювання риболов зазвичай перевіряє спінінгом острівці рослинності. Закидання роблять уздовж кордону водоростей і ведуть приманку біля дна або прямо над верхівками трави. Повільна проводка приманки з її періодичними зануреннями до дна нерідко провокують на клювання саму вибагливу рибу.

Траєкторія ведення блешні, при якій приманка періодично планує до дна.Траєкторія ведення блешні, при якій приманка періодично планує до дна.

На річках в’язь тримається в місцях зі слабкою течією, де дно трохи замулене. Це непогані ділянки для облову спінінгом – на ямах, біля кам’янистих знижень дна, де є відбійний струмінь води. Хороші точки рибалки знаходять на кордоні перекату і глибини. Блешню потрібно вести від струменя у бік ями, використовуючи змінний темп проводки. Клює в’язь часто за два рази. У перший раз він як би пробує блешню – це несміливий дотик відчувається як слабкий тичок. Вдруге в’язь хапає вже рішуче. У першому випадку, щоб активізувати рибу, спінінгіст повинен максимально знизити швидкість проводки блешні. Помилкою багатьох початківців спінінгістів є те, що, бажаючи збільшити дальність польоту легкої блешні, вони встановлюють додаткове знімне грузило перед блешнею. Це знижує ефект лову в кілька разів – гра блешні помітно погіршується. При лові в’язя потрібно використовувати спінінг з певним запасом міцності. Найчастіше вести ловлю доводиться в закорчованих і сильно зарослих водоростями місцях, біля частоколу затягнутих пливуном паль. При виведенні в таких місцях часто виникає необхідність призупинити рибу і деякий час утримати її на місці. Інакше в’язь заведе в зачеп, і пропаде і риба, і блешня. У міцних місцях ловити надлегким спінінгом дуже складно, він повинен мати достатній запас міцності і в той же час володіти хорошими амортизаційними властивостями. Дешева котушка для такого лову не підійде, так як від котушки в боротьбі з в’язем багато що залежить. Безінерційні котушки відкритого типу з подовженою шпулею краще інших підходять для лову в’язя легкими приманками з використанням тонкої волосіні. Регулювання підмотки в них забезпечує плавне фрикційне гальмо. Кращими будуть ті котушки, в яких застосовується шпуля, виготовлена ​​з алюмінієвого сплаву, тоді максимально знижується тертя під час сходу волосіні. У порівнянні з обертовими блешнями, джигові та інші приманки при лові в’язя застосовуються рідше. Проте несподівано високо уловистими виявилися міні-воблери, хоча без надлегкого спінінга закинути їх проблематично. В’язя успішно ловлять спінінгом в теплу погоду при слабкому вітрі, коли атмосферний тиск поступово зростає. Добре, якщо вітер буде південним або західним, при північному або східному вітрі клювання припиняється. Помутніння і підйом води зазвичай негативно позначаються на активності риби, при лові в’язя в прозорій воді успіх більш імовірний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *