За коропом

Коропа можна успішно ловити до самої середини жовтня, поки вода не охолоне до 14 °C. Але навіть і при такій температурі, а то й набагато нижче, ще трапляються в денні години його рідкісні клювання. Зате якщо клює, то це майже завжди великий екземпляр. Короп – риба невибаглива й всеїдна. Короп сильний і витривалий, росте він швидко. До того ж особливо високих вимог до водойми, в якому доводиться йому плавати, не пред’являє. Важко сказати, де сьогодні коропа мешкає більше, в диких ставках або в культурних рибницьких господарствах, так багато їх, господарств цих, розвідних коропа, розплодилося за останнім часом. Те, що на прилавки магазинів короп надходить саме з рибгоспів, це зрозуміло. Але все ж сподіваюся, що чимало особин заселяє старі занедбані ставки і озера. Та й в річках короп теж нерідкий гість. Там, де його годують, короп вже на другому році життя може досягати ваги більш ніж 0,5 кг. Взагалі ця риба може виростати майже до 1 м в довжину і важити 10-12 кг. У так званих маткових ставках в рибгоспах іноді зустрічаються 15-кілограмові неповороткі громадини, але це вже виняткові випадки. Розрізняють три основних підвиди коропа лускатий (найбільш часто зустрічається в природі), дзеркальний (у якого луска розташована тільки вгорі і внизу уздовж тіла) і голий короп (у якого луска абсолютно відсутня). Короп нереститься в травні-червні. Нерест відбувається вранці на мілководних ділянках, суцільно зарослих рослинністю. Скинувши ікру, короп починає посилено харчуватися. Ось тут і лови його. Короп любить, щоб його підгодовували. Тому під час лову періодично треба підкидати в місце лову правильно складену кормову суміш. Там, де короп не дуже вибагливий, годяться розпарені зерна, комбікорм, макуха, каші і навіть варена картоплю. Насадки, відповідно, теж повинні бути рослинні: комбікорм, розпарений і скачаний в щільні грудочки, що віддають трохи рослинним маслом, недоварена картопля, зерна кукурудзи, перловки, пшениці. Консервовану кукурудзу також можна використовувати. Черв’як, як не дивно, при ловлі коропа застосовується рибалками не часто. Однак трапляються окремі дні, коли короп, ігноруючи всі рослинні насадки, клює виключно на дощового черв’яка. Причому не обов’язково після рясних дощів. Чому короп часом так непередбачуваний, залишається загадкою. Але висновок напрошується наступний: ловля коропа вимагає постійних експериментів з різними приманками. На початку осіннього сезону великий короп ще нерідко бере вночі. У темний час доби краще його ловити з бігучим оснащенням на напівдонку, використовуючи замість грузила спіралеподібну годівницю. Вона монтується на основній волосіні в ковзному положенні і фіксується знизу свинцевою дробинкою, встановленою поблизу вертлюга, до якого через надійний карабін приєднується коромисло або звичайний повідець.

Донне коропове оснащення з коромисломДіаметр волосіні повідця від 0,25 до 0,4 мм. При закиданні оснащення волосіні дають трохи слабини, а поплавок з вбудованим світлячком повинен перебувати в підвішеному стані.

Нічна ловля на напівдонку зі світлячкомКлювання визначають за ривками поплавка. Характер клювань коропа різний. Але як правило, захопивши приманку губами, він притоплює поплавок і тягне його вбік, плавно, але впевнено занурюючи все глибше і глибше в воду. Зачепившись на гачок короп або впадає в глибину під корчі, або починає метатися колами над ямою. Спроба тут же витягти рибу силою з води буде грубою помилкою. Рибалці потрібно мати на котушці достатній запас волосіні діаметром не менше 0,3 мм, іноді рибу доводиться відпускати на 50 м від берега (все, звичайно, залежить від умов лову). Якщо ви налаштовані ловити дріб’язок до кілограма, особливих проблем з виведенням не буде, хоча і такі екземпляри вимагають від рибалки деякого терпіння. Але якщо раптом на вашу приманку зазіхнув короп вагою 5 або 7 кг, то тут майстерність знадобиться. Причому якщо вудка не споряджена котушкою, сили будуть не рівні. Щоб витягнути з води таку потужну і витривалу рибу, треба спочатку по-справжньому її втомити. Вчасно підведений підсак завершить справу. Додам, що на принаджених місцях короп ловиться значно краще. Принаджувати коропа необхідно за 2-3 доби до початку лову. Якщо немає такої можливості, можна підманити рибу і за більш короткий термін, але не менш ніж за 12 годин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *