З матчевою вудкою на котлах і перспективних «точках»

Практично будь який фізично здоровий риболов при правильному оснащенні матчевої вудки здатний робити закидання на 20-25 м (поплавок для цього повинен бути обтічної форми і досить важкий), що достатньо для того, щоб ловити на окуневих котлах. Це виглядає дещо екзотично, оскільки всі ми звикли ловити на котлах спінінгом. В даному випадку плотвичка і окунь відчувають себе на гачку більш бадьоро. Але якщо правильно використовувати верховодку,змушувати її рухатися підсмикуванням і підтягуванням, то й ця рибка, що погано переносить закидання, може виглядати привабливою для хижака. При закиданнях необхідно стежити, щоб чайки не встигли схопити вашу наживку, інакше ви будете ловити не рибу, а птахів. Глибина лову на котлах 1-2 м. З такою відпусткою снасть стає дуже мобільною. Крім того, матчевою вудкою добре обловлювати з човна зарослі водоростями невеликі затоки озер і водосховищ, але в жовтні потрібно вибирати на них серединні чисті ділянки з глибиною від 2 до 4 м, куди в сонячні дні любить виходити великими зграями окунь. Там він тримається то біля дна, а то в товщі води, не видавлюючи малька на поверхню. Наживляють на гачок живця або малька через рот за верхню губу. Тоді при підтягуванні він буде менше травмуватися. Якщо рот у рибки слабкий, потрібно на жало гачка надягати у вигляді обмежувача тоненький шматочок гуми.

Наживлення малька з шматочком гумиБуває, що окунь бере неактивно, зриваючи наживку, тоді гачок доводиться виводити за головою. Потрібно враховувати, що при такому насадженні живець сильно травмується і стає малорухливим, тому виникає необхідність в активній грі оснащенням. Підсічку роблять відразу через пару секунд після занурення поплавця. Іноді при сильних хвилях важко визначити момент клювання окуня. У таких умовах лову деякі рибалки використовують обмежувальний кружок на антені поплавка, який в результаті робить оснащення самопідсікаючимся.

Поплавок з кружком з пінопласту для лову на хвиліПоплавок з диском з пінопласту для лову на хвилі:

а – у вихідному положенні; б – під час клювання і самопідсікання окуня.

У залежності від дальності закидання беруть кружок того чи іншого діаметру, але не більше 5 см, інакше він починає сильно парусити під час польоту. Кружок кріпиться на антені в ковзному положенні. Довжина антени повинна бути 12-15 см. Цього достатньо, щоб окунь як слід захопив живця і сам зачепився. Кружок роблять з тонкої пластмасової пластини. Для кріплення його на антену з боку кружка робиться проріз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *