Вудилище

Вудилище

Вудилище спінінга має сприяти далекому введенню приманки і енергійній підсічці, амортизувати ривки риби, бути зручним в процесі лову, а також не надто важким і досить міцним.

Дальність закидання приманки в першу чергу залежить від початкової швидкості польоту, що надається приманці силою рук і корпусу рибалки за допомогою пружного важеля – вудилища спінінга. Значення вудилища при цьому дуже велике. Спробуйте рукою кинути вантаж вагою 30-40 г. У кращому випадку він пролетить 60-70 м. Проведіть тепер інший дослід. Візьміть відрізок волосіні на метр довше вудилища, до одного кінця прив’яжіть той же вантаж, а інший кінець пропустіть через кільця вудилища і притиснувши пальцем лісі біля рукоятки, зробіть звичайний для спінінга закид, відпустивши лісі в момент помаху. Тепер він пролетить 300-350 м, в 4-5 разів далі, ніж при закиданні рукою без вудилища.

Необхідна для найкращого закидання жорсткість вудилища залежить від ваги, що закидається грузила. Якщо грузило легке, а вудилище жорстке, то в закиданні воно зігнеться незначно і при випрямленні не задасть грузилу помітної додаткової швидкості. Навпаки, якщо грузило буде важким, а вудилище зайве м’яким, то воно хоч і сильно зігнеться в посиланні, але накопиченої ним енергії буде недостатньо, щоб суттєво прискорити рух важкого грузила. При спінінговії ловлі доводиться закидати приманки з грузилами загальною вагою від 10 до 70 г і без них, тому для досягнення найбільшої дальності закидання слід було б мати кілька різних по жорсткості вудилищ. Практично це недосяжно і незручно. Тому оцінюючи жорсткість вудилища, слід орієнтуватися на середню вагу найбільш часто вживаних приманок.

Довжина вудилища має менше значення для дальності закидання, ніж це могло б здатися на перший погляд. Дійсно, із збільшенням довжини вудилища його кінець в закиданні проходитиме більший шлях, і якщо закид призвести за такий же відрізок часу, що і більш коротким вудилищем, то швидкість кінця довгого вудилища, а отже, і грузила в момент його відриву збільшиться. Але зі збільшенням довжини вудилища зростають його вага і опір повітря при закиданні. При спінінгової ловлі, враховуючи велику відстань до риби та наявність потрійного гачка, рибалці важливо мати можливість призвести широку енергійну підсічку. Цьому сприяє найбільш пружне, жорстке і довге вудилище. Чим більш пружне вудилище, тим менше запізнюється кінець його при підсічці; чим воно довше, тим ширше може бути помах. Відносно жорсткості слід зробити обмовку. Дійсно, гачки краще встромлюють в губу хижака при жорстких, майже негнучких вудилищах. Але ж безпосередньо за підсічкою йде ривок риби, і вона, зустрівши жорсткий опір, може зійти з гачка. Надмірно жорстким вудилищем можна також порвати губу рибі, особливо при підсіканні. Откатные ворота консольного типа, купить на сайте. Они являются отличным решением для защиты проезда на территорию частного домовладения, загородного дома, сада.

Для виведення риби бажане вудилище, яке швидко реагує як на велике, так і на незначне зсування навантаження. Воно має бути по можливості більш пружним, досить довгим і мати таку конусність, яка забезпечувала б поступове збільшення вигину вудилища по всій його довжині починаючи з найменших навантажень і кінчаючи навантаженнями в кілька кілограмів. У більшості випадків зручніше дворучне вудилище. Воно може бути більш потужним, придатним для ловлі будь якої великої риби. Ним зручніше маневрувати при веденні приманки і управляти рухами риби, що особливо важливо в трав’янистих і закорчованих місцях. Дворучне вудилище завдяки більшій довжині дає, як вже говорилося раніше, більш вірну підсічку, більш далекий закид і краще пом’якшує ривки риби при виведенні. Одноручне вудилище портативне в перевезенні і має перевагу перед дворучним там, де не можна розмахнутися довгим вудилищем (наприклад, при лові з берега, густо зарослого кущами, або з невеликих майданчиків під крутоярами). Щодо стомлюваності при лові дворучним і одноручним спінінгом є різні думки. Деякі вважають, що оскільки одноручна снасть більш ніж в 2 рази легше дворучної, то і ловити нею менш втомливо. Насправді ж це не так. Закидання дворучним спінінгом проводиться обома руками з участю корпусу, і тому для багатьох він менш утомливий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *