Встановлення човна

Це дуже важливий момент. Найбільш простий спосіб установки човна з напрямку течії (корма нижче, ніс вище), що, власне, найчастіше й практикується. Зазвичай ловлять на потужні спінінги з донним оснащенням. Коливання наживки біля дна при цьому відбуваються тільки за рахунок швидкої течії. Якщо в човні перебувають двоє рибалок, то один вудить з корми, інший же закидає з борту в сторону. Щоб снасті не плуталися, кожен використовує грузила різної ваги, наприклад ближня донка оснащується кінцевим грузилом вагою 200 г, а дальня – 100 г. Звичайно, зручніше вести ловлю, особливо удвох, коли човен розвернений перпендикулярно течії. Для цього використовують надійну розтяжку на двох якорях. Оптимальна довжина розтяжки для лову на великих річках становить 50-60 м. Для цього на борту човна спереду і ззаду має бути два надійних кільця, через які пропускається трос розтяжки. Кінці троса повинні знаходитися під кутом один до одного, в цьому випадку човен виявляється в більш стійкому положенні.

Установка човна перпендикулярно течіїПри такій установці човна на два якоря спочатку скидають один, потім запливають вище навскіс по річці на всю довжину розтяжки і кидають інший. Скидання другого якоря потрібно проводити з урахуванням його зносу течією. Установка на розтяжках перпендикулярно течії дозволяє переміщати човен вправо-вліво і по черзі перевіряти ділянки дна на уловистість, знаходити лящові брівки, або інші нерівності дна, на яких нерідко восени годуються лящі. Довжина розтяжки залежить від потужності якорів. Для 50-метрової розтяжки і стандартного дерев’яного човна підійдуть якоря, виготовлені з круглого металевого прута або арматури.

Якір для лову з човна на швидкій течіїХвостове кільце призначене для основного троса, а носове для страхувального. При глухому зачепі за корч основний трос послаблюється, і якір, вивільняючись, піднімається за носову частину. Якщо є необхідність опустити якір горизонтально (для кращої зачепу на твердому грунті), до хвостового кільця прив’язується цегла. Використовуючи більш довгі, до 3,5 м, вудилища, можна вести ловлю ходовою донкою або джигом взабрід, а також з берега там, де рибалка може близько підійти до підводним обривів або берегових звалин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *