Вабик для жереха

Вабик – це найпростіша штучна приманка, що складається з пучка шерсті або пір’я (переважно білого кольору), прив’язаного ниткою крючку у його колечка. Вабик може бути пов’язаний як на потрійному, так і на подвійному гачку, багато в’яжуть його і на одинарниках. При своїй уявній простоті, він на сьогоднішній день залишається однією з найбільш уловистих штучних приманок для жереха.

Одним з важливих чинників у позитивному вирішенні покупки вабики є його ціна, яка навіть зараз залишається досить бюджетної порівняно з іншими принадами того ж напрямку. Початківці завжди цікавляться, як правильно вибирати вабик безпосередньо для їх умов лову. Більше десяти років я сам займаюся виготовленням вабики і ловом жереха на цю приманку, і в цій статті буду орієнтованість в основному на свій досвід лову, що дозволяє практично ніколи не залишатися без риби, Перший і основне питання, яке задають мені – де краще купувати вабики для лову жереха: в рибальських магазинах (продаються там вважаються чомусь заводськими) або з рук у приватних майстрів? Напевно, я не відкрию особливого секрету, якщо скажу, що все пов’язані приманки (мушки », вабики, стримери і т.д), представлені як в магазинах, так і у приватників, пов’язані вручну, тому якість даної приманки залежить тільки від уміння і чесності майстра, її зв’язав. У зв’язку з цією обставиною ви можете сміливо купувати ці приманки там, де вам більше подобається (або зручно}, абсолютно вся продукція – це ручна праця. Детям  всё лучшее, особенно что относится к здоровью и красоте. Качественный и безопасный набор детской косметики выбирайте на сайте.

Наступне питання – колір шерсті (пера), з якого виготовлений вабик. З власного досвіду скажу – основним кольором можна вважати білий. Навесні і в похмуру погоду краще може працювати чорно-біле забарвлення, а для любителів половити жереха в сутінках або вночі я пораджу мати в своєму рибальському ящику вабики і чисто чорного цеета. Що ж стосується кольорових варіантів (з появою в ВІЛЬНОЇ продажу хутра і пір’я їх з’явилося безліч, всіх кольорів веселки), я вважаю, що додавання інших квітів в вабик зазвичай ніяк не позначається на кількості покльовок жереха. Тому в цьому моменті все залежить від ваших смаків і естетики, хоча на 100% я це стверджувати не беруся, тому що в різних регіонах переваги цієї риби можуть дуже відрізнятися.

Питання про підбір розміру гака, на якому пов’язаний вабик, теж досить часто виникає у початківців. Тут потрібно враховувати кілька факторів. Перш за все, це розмір передбачуваного трофея, а також умови, де орієнтовно буде проходити ловля. Для невеликих річок, де жерех не досягає 1 кг, ідеальними виявляться вабики на двійників №6 або трійниках №6, або навіть 8.

Comments are closed.