В зоні гребель

У спеку зграї карася люблять збиратися на ставках поблизу греблі, де зазвичай велика глибина, а посилений потік змішує воду по всій вертикалі, роблячи її більш комфортною для проживання риби. Але не тільки течія змішує воду.

На деяких ставках по обидві сторони від водоскиду нерідко тягнуться укріплені бетоном берега. Якщо вітер жене хвилю прямо на них, то тут створюється відбійна течія, яка добре змішує воду по вертикалі, крім того, прибій вибиває деякі привабливі для карася водяні організми, які мешкають серед оброслих бетонних плит і дерев’яних паль. Тому укріплення берега ще одна прекрасна зона, де можна виявити скупчення карася.

Берегова зона в районі дамби приваблива для карася ще й тим, що на дні там нерідко є чимало валунів та інших нагромаджень, які служать укриттям для багатьох кормових організмів. Тому тут великий карась мешкає не тільки тоді, коли йде з слабо насиченої киснем акваторії. При лові на дні з можливими зачепами необхідно користуватися короткими повідками і полегшеним грузилом, крім того, різко підняти оснастку над валунами допомагають спеціальні пластикові крильця, змонтовані на основній волосіні вище годівниці. Але в принципі на проблемному дні без зачепів зазвичай не обходиться, тому необхідно мати запас швидко замінних повідків. Під такими берегами нерідко зустрічаються глибини від 1 до 5 м, тому ловити можна з коротким закиданням. Дуже хороша рибалка в цій зоні буває вночі. Если вас интересуют хорошие кальяны, рекомендуем обратится в магазин nsk-digital, здесь всегда низкие цены и высокое качество.

На початку літа, коли ночі короткі, великий карась може клювати на протязі всього темного часу доби з змінним успіхом. При цьому він дуже активний і в ранкові години до сходу сонця. Наприкінці літа карась буває активний вночі з 21 до 1 години ночі і потім з 4 до 8-9 годин ранку. Якщо ви вирушили за карасем на каскад ставків, то гарне місце для лову карася усіма видами снастей може бути на нижньому ставку в районі водоскиду. Зазвичай в цій зоні вже з’являються відповідні глибини. Закидають донну оснастку на відносно тиховодну ділянку поливу ближче до русла. Такі місця є нижче греблі верхнього ставу і нижче греблі середнього ставка. Якщо літо не дуже спекотне, крупного ставкового карася можна виявити недалеко від берегової осоки, якій обростають берега біля греблі. При цьому спостерігається деяка закономірність: рано вранці і пізно ввечері закидання краще робити короткі, а пізнім ранком і раннім вечором далекі.

Днем ловлю ведуть далі від берега. Звичайно, при гребельна глибина і водорості залучають карася, і тут більше шансів виловити великий трофей. Ще дуже важливий нюанс. Перспективні для лову карася ділянки можуть бути дуже оманливі. Скажімо, на дні можуть зустрічатися повсюдно короткі, але дуже широко простягнуті водорості. І якщо при лові вудкою насадку можна розташувати над ними, то при донній ловлі обов’язково виникне зачеп. Такі ділянки, якщо вони мілководні, можна прокосити. Ловля вудкою на них не завжди можлива через віддаленість від берега.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *