В верхніх шарах води

Спінінгом, звичайно, зручніше ловити чехоня з човна. Однак, маючи достатньо дальнобійну снасть, можна домогтися успіху і в лові з берега. Використання моторного човна в дозволених місцях дозволяє швидко знаходити перспективні ділянки і легко їх обстежувати.

Чехоня часто тримається на пристойній відстані від берега. Але трапляється, що чехоня яка годується біля поверхні швидко переміщається поблизу берегової лінії вгору або вниз за течією. При цьому буває доцільно зійти на берег, щоб не шуміти, стаючи на якір. Крупна чехоня дуже обережна і швидко помічає рибалку, тому закид приманки слід робити сидячи або ховаючись за береговим укриттям. Переміщатися по берегу, особливо відкритого, теж потрібно потай. Але навіть якщо риболов добре маскується, косяк чехоні швидко звикає до однієї і тієї ж приманки і перестає на неї реагувати. В цьому випадку після кількох холостих проводок через місце жирування потрібно поміняти один вид приманки на інший. Для цього приманка повинна приєднуватися до волосіні за допомогою зручного карабінчика, поєднаного з волосінню маленьким надійним вертлюжком.

Але не завжди допомагає і зміна приманки. Буває, що потрібно дати місцю «відпочити» не менше півгодини. На Дону, Дніпрі «котли» чехоні і в жовтні ще можна знайти по пікіруючих біля води чайкам. Наближаючись до такого місця, потрібно заходити вище за течією і, заздалегідь вимкнувши мотор, сплавлятися до місця «бою». На якір стають так, щоб риба знаходилася між берегом і вами. В цьому випадку збільшується радіус облову. Якірна мотузка береться досить довга, щоб її можна було відпустити або підтягти для переміщення за косяком. Дуже добре підходять для верхового лову чехоні дрібні обертові блешні вагою 2,5-4,5 г. Принади з акустичним сердечником дозволяють робити більш дальній кидок. При цьому великий опір оболонки сердечника дозволяє при швидкій проводці вести блешню біля самої поверхні води. Не менш добутлива ловля на дрібні (від 3,5 до 14 г) кастмастери жовтого або білого кольору (а також з зеленою світловідбиваючою наклейкою), особливо в поєднанні з невеликим «вабиком» (мушкою), який встановлюється вище блешні в 25-40 см. Вабик кріпиться до трійника з вертлюгом, встановленому на основній волосіні, або до 5-7-сантиметрового повідця.

Кріплення вабики через потрійний вертлюжокДругий варіант покращує уловистість додаткової приманки, проте снасть більше плутається і частіше чіпляється при лові. Слід сказати, що, якщо лов ведеться поблизу дерев або коряжника, завжди потрібно робити вибір на користь оснащення, що не має ніяких доповнень, а часто і на одній приманці гачки повинні мати захист від зачепів. Колір вабика – салатовий, бежевий, білястий, рудо-білий, жовто-сірий. Потрійний гачок для цієї приманки, як, втім, і для інших, потрібно брати № 8-10. Він повинен бути зроблений з тонкого дроту. У разі якщо чехоня раптово перестає брати перевірену «оберталку» з одним пелюстком, то її необхідно замінити блешнею з двома пелюстками або, знявши трійник, з’єднати дві блешні за допомогою заводного кільця.

Дві блешні з'єднані через заводне колечкоЧехоня сприймає коливання води, вироблені приманкою, бічною лінією. Подвійна пелюстка сильніше коливається, і чехоня, відчуваючи коливання води, охочіше реагує на приманку. Для лову чехоні підійдуть такі не надто широкі блешні, які коливаються одночасно з вилянням з боку в бік. У поєднанні з будь-якими видами блешень можна використовувати «ялинку» з сухими або мокрими мушками, які при проводці у воді своїм виглядом можуть нагадувати малька.

«Ялинка» з сухих мушок у поєднанні з обертовою блешнею

Качественный линолеум, ламинат, ковролин, красивые ковры и дорожки. Рекомендуем заглянуть в интернет-магазин https://komfort.kharkov.ua/, здесь большой выбор напольного покрытия в различных ценовых категориях.

Прив’язувати мушки безпосередньо до основної волосіні мало ефективно, так як риба тоді погано засікається. Правда, існує спосіб, коли мушки встановлюються одна за одною без повідців. У цьому випадку їх потрібно в’язати на гачки з подовженою підігнутою цівкою. Можна використовувати в поєднанні з блешнею тандем самих маленьких білих або прозоро-зелених твістерів з блискітками. Однак слід пам’ятати, що працювати з тандемами досить проблематично через те, що вони плутаються при виведенні жвавої чехоні, хоча нерідко і приносять успіх в той час, коли самотню приманку чехоня не помічає. Твістер надівається на одинарний гачок № 4-6 з подовженою цівкою і додатковою борідкою на ньому. Гачок з твістером кріпиться до петлі, зробленої на основній волосіні.Поєднання обертової блешні і твістерівТак гачок разом з твістером буде рухливим, що важливо для додаткової гри при нерівномірній проводці і кращому зачепу гачка. Інший варіант – коли твістери кріпляться на повідках. На думку деяких рибалок, це покращує гру твістерів при нерівномірній проводці, яка особливо часто практикується при лові в середніх і нижніх шарах води. При будь-якому лові чехоні спінінгом потрібно брати «палицю» самого мінімального тесту, якщо ви не ловите на «паровоз» дрібних приманок, які дають великий опір. Для далеких закидів найзручніше використовувати вудилище швидкого або надшвидкого ладу довжиною близько 3 м або трохи довше. Втім, при лові з човна навіть на великих річках зазвичай вистачає спінінга довжиною 2,5-2,7 м. Якщо ви ловите з дальнім закиданням на приманки, обладнані трійником, бажано користуватися плетеною волосінню. Діаметр її, враховуючи вагу чехоні і легкість застосовуваних принад, не повинен перевищувати 0,1 мм. Якщо у вас в оснащенні приманки з одинарним гачком, то краще взяти мононитку діаметром 0,2-0,25 мм. Вона амортизує ривки риби, в іншому випадку гачок часто виходить з порваної губи риби. Однак, враховуючи, що упереміж з чехонею часто годується і жерех, іноді йдуть на значне зміцнення оснащення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *