Трофейний окунь пізньою осінню

З року в рік з нетерпінням очікую листопада, щоб завершити свій човновий сезон, полюючи з джиг-спінінгом за великим смугастим розбійником.

Мені імпонує ловля цього хижака саме пізньої осені, вона вимагає максимальної концентрації і самовіддачі від рибалки, незважаючи на часом екстремальні погодні умови і дуже примхливий і непередбачуваний характер осіннього окуня. До того ж вірогідність клювання трофея саме в предзимье істотно зростає в силу певних сприятливих факторів. Всі мої висновки надалі будуть засновані на особистому багаторічному досвіді пізньо осінньої джигової ловлі окуня в різних водосховищах, схильних до колосального пресингу з боку численної рибальської братії нашого регіону.

Перспективні місця лову.

У другій половині осені в водосховищах з яскраво вираженим руслом серед найбільш перспективних місць при полюванні за смугастим будуть так звані «поливи». Це ділянки водойми, що знаходяться в глибоководній його частини недалеко від русла, які характеризуються відносно плавними змінами донного рельєфу і більш-менш однаковою глибиною. Через кращого кисневого і температурного режимів тут збираються на зимівлю численні зграї всілякої «білі», а за кормовим об’єктом слід хижак, в тому числі і окунь. Утворенню таких комфортних умов в цих місцях сприяє присутність несильного течії, яке перешкоджає застою водних мас. І температура води в глибинних частинах водосховища буде трохи вище, ніж на більш мілководній його акваторії, що найбільш прийнятно для розвитку різних водних мікроорганізмів і риб. Ще однією умовою привабливості для лову тієї чи іншої ділянки водойми, що знаходиться недалеко від русла, є наявність там змішаної структури дна – місця донної поверхні чергуються з твердим дном.

Вироби з натурального каменю можуть перетворити будь-який інтер’єр в справжній витвір мистецтва. Замовити мармурові сходи, підвіконня, стільниці ви можете на сайті Yarsbud.com.ua.

Серед перспективних місць можна залишити без уваги і закоряжені ділянки водосховища. Саме пізньої осені великий окунь, будучи мисливцем-одинаком, часто вважає за краще триматися в корязі.

Періоди активності хижака.

Через досить низьку температуру води у водосховищах (і подальшого її зниження) активність смугастого розбійника помітно знижується. Для підтримки своїх життєвих сил і подальшого розвитку в період перед зимою окуня потрібно набагато менше корму, ніж навесні, влітку або ранньої осені. Але і в цей час – хижак часом помітно активізується і починає посилено харчуватися, готуючись до майбутньої зимівлі.

Comments are closed.