Тандем гачка і мормишки

Не раз було відмічено, що по останньому льоду велику рибу насторожує навіть сама крихітна мормишка, а використання замість неї гачка результативно тільки тоді, коли здійснюється проводка або хоча б ворушіння насадки. Для лову кивковою вудкою можливе використання гачка:
• в тандемі з грузилом або мормишкою, закріпленої на волосіні вище гачка;
• в тандемі з грузилом або мормишкою, закріпленої на кінці основної жилки, коли гачок прив’язується вище на короткому повідку;
• в тандемі з грузилом або мормишкою, коли гачок знаходиться на волосіні в ковзному положенні і фіксується на необхідній відстані від нижньої мормишки притискними кембриками або ковзаючими вузлами.

 Способи ковзаючого кріплення гачка

Зупинимося докладніше на другому варіанті. Якщо течії у водоймі не помітно, то робити поводок довжиною більше 1-2 см недоцільно, оскільки гачок буде чіплятися за основну волосінь. Короткий ж поводок з жорсткої волосіні, прив’язаний за направленням вгору, буде відводити гачок у бік від основної волосіні. Деякі рибалки в місці з’єднання повідця з основною волосінню встановлюють кембрик довжиною 5-7 мм. Він впирається в з’єднувальний вузол. Повідець проходить через кембрик і виходить або зверху, або в бічну дірочку, яку роблять у верхній частині кембрика голкою.

 Способи кріплення повідця за допомогою кембрика

Кембрик краще фіксує поводок. При короткому повідку краще буде розташовуватися чим менший гачок по відношенню до основної волосіні. Однак тут потрібно врахувати і те, що дуже тонкі гачки можуть не витримати великої риби. При короткому повідку добре помітна найслабше клювання. При лові ж на течії рибалки нерідко прив’язують гачок до подовженого повідця, що дає можливість насадці більш природно рухатися під напором води. На цівку гачка в даному випадку добре надіти одну або дві бісеринки. Те, якого кольору слід використовувати бісеринки, залежить від виду риби, яку передбачається ловити, і особливостей водойми. На течії іноді можна вести ловлю на нерухомо закріплену снасть, хоча трапляється, що успіх приносить опускання її в напрямку дна і підйом. Наявність додаткового гачка, як і у випадку з додатковою мормишкою, може спричинити зачепи за нижню кромку льоду, тому кріплення повідця повинно бути рухливим. Такий монтаж забезпечується за рахунок кріплення повідця на кембрик.

Рухоме кріплення повідця на кембрикРозглянемо тепер третій варіант. Для того щоб гачок знаходився на волосіні в ковзаючому положенні, він повинен мати вушко. Необхідно стежити, щоб край вушка щільно притискався до цівки, інакше гачок може зіскочити з волосіні. Можна кріплення зробити більш надійним. Для цього на вушко гачка потрібно щільно насунути короткий кембрик, так щоб частина його знаходилася на цівку. Кембрик в районі вушка протикається голкою, і через нього пропускається волосінь. Зафіксувати гачок можна за допомогою ковзних вузлів, встановлених на волосіні по обидві сторони від гачка. Можливий також варіант з використанням двох намистин і стопорів (намистинки якого кольору поєднувати, вирішує сам риболов).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *