Снасть

В якості далекобійної снасті для лову плотви в ріках найкраще використовувати англійську донку з фідерним оснащенням. Успіх в лові забезпечить чіткий підбір змінної вершинки відповідно до сили течії, правильний вибір годівниці і корму. Для мобільних донок придумано величезну кількість годівниць самих різних конструкцій. Це і подковоподібні, та контейнерні (відкритого та закритого типу), і пружинні годівниці. Способи монтажу годівниць на волосіні теж найрізноманітніші: годівниця може приєднуватися до основної волосіні ковзаючим способом або нерухомо, через поводок або за допомогою трубочки, що проходить через вісь годівниці. Велике значення має також правильне розміщення повідків на оснащенні. Як правило, в оснащення входить не більше двох повідців. Вони можуть бути суміщеними, тобто йти паралельно один одному від одного карабінчика (тоді один поводок робиться довше іншого), або розведеними через дротові вуса (краще рівні за довжиною, але короткі, щоб не плуталися). Ще існує оснастка, коли до нижнього повідця прив’язується дуже короткий (не більше 3 см) додатковий повідець. Ці типи оснасток можуть бути взаємозамінні, і тоді вони приєднуються до основної волосіні через карабін.

Донне оснащення з подвійним повідцемДосить просту донну оснастку можна виготовити самостійно з гнучкого мідного дроту діаметром 2 мм.

Донне оснащення з саморобною годівницеюДля цього відрізок такого дроту довжиною 30-40 см згинають навпіл. Посередині вигинають петлю для кріплення карабіна та основної волосіні. На кінцях дроту роблять петлі для пропуску волосіні і потім, починаючи від цих петель, закручувати спіралі, користуючись трубочкою діаметром 2-2,5 см (це будуть ємності для корму). Витків на обох годівницях повинно бути не більше восьми. Грузило повинно бути плоским (тоді воно щільно лежить на течії) і мати вертикальний отвір по осі для пропуску волосіні. Сама відповідна форма грузила у вигляді плоскої ложки. Дана конструкція годівниці проста у виготовленні, за рахунок двох паралельних годівниць добре тримається на дні і може доставляти в місце лову досить великий обсяг корму. Основна волосінь донки для будь-якого типу дрібних годівниць береться діаметром 0,35-0,4 мм, інакше оснастка буде обриватися при зачепах. Повідці використовуються діаметром 0,18-0,22 мм, так разом з пліткою може клювати інша велика риба, така, як лящ, головень, карась.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *