Снасть

Для матчевої ловлі карася підходять спеціальні матчеві вудилища довжиною 3,6-4,7 м. Такі вудилища зазвичай мають від двох до чотирьох колін і велику кількість спеціальних пропускних кілець. Зазвичай для лову карася застосовують вудилища легкого (до 10 г) або середнього класу (до 25 г) і значно рідше важкого (до 35 г). У хорошого матчевого вудилища вершинка при змаху не повинна гуляти по сторонах. При підборі безінерційної котушки перевагу віддають тій, яка має передавальне число від 5,7: 1 – 7,2: 1, малий діаметр шпулі і плавно регульоване фрикційне гальмо. Що стосується волосіні, бажано застосовувати мононитку не товще 0,12-0,13 мм. Використання товстої волосіні значно знижує дальність закидання. Але так як карась часто мешкає в місцях з великою кількістю водоростей і корчів, то, щоб не втрачати оснастку на зачепах, іноді доводиться ставити волосінь і товщі. У продажу можна зустріти спеціальні матчеві волосіні, особливістю яких є підвищена еластичність. Вони менше піддані стиранню об кільця та не збираються в гармошку. Серед матчевих лісок зустрічаються потопаючі волосіні, які менше зносить поверхнева течія при лові в вітряну погоду. Волосінь для повідця береться діаметром 0,1 до 0,14 мм. Довжина повідця багато в чому залежить від сили поверхневої або донної течій, від рівня на якому тримається карась, і від його активності. Повідець до основної волосіні кріпиться за допомогою маленького карабіна з вертлюжком. Іноді допускається з’єднання «петля в петлю». У більшості випадків для лову карася далеко від берега може добре підійти самозанурений поплавок з тілом з бальзового дерева. Такий поплавок має регульоване занурення у вигляді шайб, що надягають на різьблення кіля, змінні вершинки, стабілізатори антени і монтажне колечко.

Поплавок для далекобійного лову карася Характеристика поплавка позначена на ньому цифрами. Наприклад, поплавок може мати тест 6+3. Це означає, що вантаж на кілі поплавка важить 6 г, а для повного занурення поплавка необхідно на волосінь додати грузила загальною вагою 3 г. Поплавок на волосіні може кріпитися як нерухомо, так і ковзаючим способом. Для нерухомого кріплення можна використовувати один або два кембрика або тефлонову трубочку.Для рухомого кріплення використовують як штопор ковзаючи намистинку і стопорний вузол.

Способи нерухомого кріплення поплавкаСпособи нерухомого кріплення поплавка:

а – за допомогою дроту і двох кембриків; б – за допомогою двох свинцевих дробинок і тефлонової трубочки.

Крім само зануреного поплавка для далекобійного лову карася придумано чимало інших моделей поплавців. Наприклад, нерідко застосовують горизонтальний поплавок у вигляді витягнутої сливи, який обвантажений свинцем, вмонтованим в його тіло з одного боку, поздовжньо осі.

Поплавок типу «слива» з нерухомим кріпленням на волосіні

Але більшість інших моделей не мають суміщеної з тілом поплавка вантажу. У деяких випадках це навіть непогано, так як тоді вага компонентів оснастки виявляється рівномірно розподіленим по волосіні, і це робить закид менш гучним. Два способи ковзаю чого кріплення не обвантаженого поплавка показані:

Способи кріплення не обвантаженого поплавка типу «слива»а – за допомогою стопорної палички; б – за допомогою двох ковзних дробинок.

 

При виборі гачків потрібно орієнтуватися як на насадку, так і на розмір риби. Для лову карася застосовуються гачки №3,5-4,5. Те, що у карася губи дуже слабкі, спонукає рибалку нерідко застосовувати гачки, виготовлені з товстого дроту, адже виводити рибу доводиться з дальньої відстані. Звичайно, до вибору товщини гачка потрібно підходити розумно, так як, скажімо, на товстий гачок досить проблематично наживляти мотиля. Колір гачка великої ролі не грає, але ми все ж при лові на мотиля віддаємо перевагу червоному гачка, а при лові на опариша – білому. Піддів гачка повинен володіти пружними властивостями, але при лові в закорчованих місцях, де часто трапляються зачепи, іноді корисно відпустити гачок на вогні, щоб він при невеликому навантаженні розгинався: тоді не доведеться витрачати час на відновлення оснащення.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *