Сезонність і проводка

В’язь добре ловиться в проводку до кінця вересня, а в теплі роки і пізніше. Краща насадка – мотиль, черв’як, опариш, личинка бабки, волохокрильців. Мотиля зазвичай насаджують по 2-3 штуки під головку або проколюють серединку тільця, якщо одного – то колечком (проколюється тільки головка і хвостик).

Хробака насаджують на гачок панчохою або «гармошкою», личинку бабки – панчохою, залишивши вільним хвостик, личинку волохоклильців, одну або дві, – під головку. Із затишних місць в’язя можна виманити підгодовуванням – личинками або шматочками черв’яків, замішаними з землею. Кульки такої прикормки діаметром 40-60 мм (величина залежить від сили течії) розкидаються по дні. Розмиваючись, цей корм буде залучати рибу до місця лову. Рослинні насадки, такі як тісто, хлібний м’якуш, розпарені зерна перловки, пшениці, горох та ін., теж забезпечують непоганий улов на початку осені. Іноді доцільно комбінувати тваринні і рослинні приманки.

Найбільш уловистими місцями в цей час будуть тихі ділянки за палями моста, завалами, нижче звужень – там, де риба відпочиває і одночасно збирає принесений течією корм. Поки вода несильно охолола, застосовують рослинні прикормки з додаванням опариша. Невеликі кульки (діаметром 40 мм) потрібно підкидати на кордон течій, ближче до швидкої води, щоб вони краще розмивалися. Підгодовувати в’язя слід досить часто. Якщо ви ловите на кордоні швидкої течії, то розмір кульок необхідно збільшувати. Іноді на течію порціями кидають злегка розмочені, а тому повільно потопаючі вівсяні пластівці, так щоб вони за що-небудь затримувалися, скажімо за корчі, чагарник, траву.

Делаете видео на ютубе? Закажите вывод своего видео ролика в тренды прямо сейчас! Обращайтесь в компанию https://top-youtube.ru/, которая продвинет ваше видео в ТОП популярных!

Після чого вже слід опускати насадку. В’язь, якщо він тримається поблизу, як правило, підходить до цього місця. На малих і середніх річках з глибинами не більше 2,5-3 м слід вести ловлю з укриттів, закидаючи оснастку ближче до водяної рослинності і притопленого чагарнику, що росте на протилежній стороні або на достатній відстані від рибалки. Проводка ефективна довжиною не більше 20-30 м. Незайве при русі приманки пограти їй. Відпустка насадки проводиться над самим дном, але іноді риба любить, коли насадка перекочується, тому при перепадах глибин поплавок повинен бути занурений так, щоб на зниженнях насадка йшла над самим дном, а при підвищеннях злегка торкалась грунту. Періодично слід зупиняти насадку, в цей час часто трапляються клювання. Насадка повинна рухатися по течії або поблизу неї. Іноді корисно надягати на цівку гачка одну або дві бісеринки жовтого, червоного або коричневого кольору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *