Що щуці до смаку

Щука з радістю ласує ротаня, жабенят, пуголовків, п’явок, не гребує водяними жуками, мотилем і комахами що потрапляють у воду. Відповідно до об’єктів харчування щуки слід підбирати і приманки. Це можуть бути стримери і мушки різних моделей. Для їх закидання спінінгом можна застосовувати звичайний самозанурений поплавок з тестовим вагою 3г+2г, 4г+1г або 4г+2г, який закріплюють у двох-трьох точках, щоб не відбувалося закручування волосіні. Мушка (стример) встановлюються в 1,5-2,5 м від поплавка. Правда, з таким оснащенням закид виходить не надто далекий, але цього часто і не вимагається. Просто при підході до перспективних місць лову слід рухатися повільно і безшумно. Особливо гарні для лову щуки на стримери і мушки обширні трав’янисті мілини. Наприкінці літа, початку осені любителям проводочного лову на коника поблизу таких місць замість плотви або в’язя трапляються щучки. Поки трави багато, ловити на стримери і мушки з поплавком не завжди зручно. Легше робити проводку по заростях з зануренням стримера або мушки. Фактично це невеликий джиг з оперенням.

Щучий стримерЩучий стример:

1 – вушко гачка; 2 – подвійна свинцева головка; 3 – пташине пір’я; 4 – підфарбована козяча шерсть.

Зустрічаються конструкції, коли грузило імітує два опуклих ока комахи. Щука часто харчується виключно мальком. І якщо в річці переважає певний вид молоді, наприклад щука звикла до зграйок окунців, пічкура, плотвичок, то і стример (мушку) потрібно підбирати відповідної розмальовки. На малих річках нерідко зустрічаються ділянки з піщаним дном, але щука стоїть найчастіше там, де є завихрення, тобто місця із зворотною течією, у яких збирається багато малька. У таких місцях бувають корчі, тому донну проводку тут робити недоцільно через зачепи і приманку потрібно вести в товщі води. Але якщо зачепів немає, можна ловити на всіх рівнях. При поганій видимості приманку не слід вести вище 1,5 м від дна. Якщо вода дуже прозора, ця відстань при великій глибині може бути збільшено. Звідси випливає висновок: не знаючи характеру дна, спочатку слід пускати приманку-розвідника без гачків або «незачепляйку». Для вас актуальний пошук роботи? На сайті http://jobsite.net.ua ви зможете розмістити своє резюме і знайти омріяну роботу в Києві. Спінінгові «незачепляйки» бувають декількох видів, а самі зручні з них ті, що обладнані притискною пружиною. 

Незачепайки«Незачепляйки»:

а – блешня з захищеним від зачепів двійником; б – конструкція незачепляючого твістера.

Годується щука по ранках і надвечір, опівдні ж і вночі майже завжди відпочиває – спить, нерідко на глибині декількох вершків; шлунок її перетравлює проковтнуту їжу, слідом за тим тверді частини, як кістки і луска, вивергаються нею, подібно до того, як це робиться жерехом і минем. У деяких випадках спіймана на гачок щука вивергає навіть весь вміст шлунка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *