Річковий окунь

Великого окуня можна зустріти і в річках. Правда, саме великий окунь – від пів кіло і вище – попадався мені виключно в затонах або на плесах з ослабленим плином.

Це горбачі, які зі скрипом пруться в лунку діаметром 130 мм. Зрозуміло, окунь був знайдений не на голому місці. Спочатку я вирішив перевірити точку, де окунь ловився по відкритій воді пізньої осені. Окунь з льоду ловився добре, але дрібний, максимум – півтори долоні. Я залишив ці лунки на розтерзання своїм товаришам, а сам починав планомірно бурити затон, рухаючись все глибше і глибше. Чим далі від берега, тим сильніше відчувалося протягом. Але джигова ловля восени показала, що на плавному зниженні глибини подекуди зустрічаються зачепи. На них я і хотів наштовхнутися. Однак наткнувся спочатку на окуня.

Я порахував, що це була випадковість, проте третій окунь з однієї лунки – це вже аж ніяк не випадковість. Забігаючи вперед, скажу, що окунь був прив’язаний до підвищення, через якого трохи нижче за течією лід був тонше, а в один з років навіть вимоїна спостерігалася. Мого «Чорта» сильно тягло течією, це були мої перші спроби погіршити приманку. Ні про яку гру і мови бути не могло. Я просто намагався «дотягнутися» до дна. Як тільки торкнуся його, пару раз качнув кивком – «Чорт» знову повисає десь в товщі води. Знову цькування волосінь, знову «Чорт» торкнувся дна, два рази хитнув – знову повис. В один прекрасний момент у мене закінчилася волосінь на котушці. І в роздумах, що ж мені робити далі, похитував «Чортом» … поки він не залипнув, ніби в сметану пірнув. Такою була перша покльовка кілограмового окуня і всі наступні. Все, що тепер знаю про це місце – суть декількох рибалок в різні роки. Я перевіряв це місце важкої судакової блешнею з мальком. Я проходив все окуневі лунки з балансиром. Окуня я не зловив, зате досконально вивчив цей самий «пупок» – і прийшло розуміння, чому Я ТУТ зустрів окуня. Далі вже я почав ловити на важких «Чортів». Наступают холода, на рыбалке теплый чай всегда к стати. Термосы для чая – выбирайте лучшие модели на все случаи жизни.

Звичайно ж, ловля окуня набагато різноманітніше, ніж її може описати, кожен з нас, рибалок. Напри- заходів, я намагався приманювати окуня, ставлячи скляну банку з мальками. Я намагався садити штучні «джунглі» на «лисих» столах, на- викликають поливами або плесами.

Я вішав додаткову мормишку на повідку трохи вище балансира. Однак великих окунів обдурити мені не вдалося. Поки що головним мірилом вдалого полювання на великих окунів залишається, як це не банально звучить, пошук великих окунів …

Comments are closed.