Приманки

Приманки для спінігової ловлі

Спінінгісти в своєму розпорядженні мають безліч штучних приманок, але вибрати з них найбільш уловисті не завжди просто навіть рибалці з солідним стажем. До недавнього часу до вибору спінінгових приманок підходили виключно досвідченим шляхом, відчуваючи ту чи іншу приманку на лові.

Такий шлях можливий, але тривалий. В даний час досвід, накопичений спінінгістами, дозволяє підвести під вибір приманки деякі теоретичні основи. Безумовно, не все вдається передбачити, але розумне поєднання теоретичних міркувань і випробування на водоймі допомагають рибалці швидше підібрати уловисту в тих чи інших умовах приманку. Відправним пунктом для такого вибору служить те положення, що хижак схоплює штучні приманки, керуючись харчовим рефлексом, який проявляється найбільш різко, якщо він голодний, а приманка за формою і «поведінкою» нагадує його звичайну їжу.

Часто можна почути, що «риба і сита, і голодна бере блешню майже однаково охоче», що «кидок хижака на штучну приманку аналогічний кидку собаки за який їде велосипедист або кидку бика на червону ганчірку». На захист цієї думки наводяться наступні доводи: на блешню попадаються риби як з порожнім шлунком, так і з наповненим, за блешнею спрямовуються не тільки хижаки, але також піскарі і верховодки; щука часто йде за блешнею, але не хапає її, і т. п. Однак всі ці приклади рівно нічого не доводять. Хижак з шлунком, наповненим свіже спійманою здобиччю, може продовжувати відчувати почуття голоду, оскільки відомо, що відчуття ситості у багатьох тварин викликається не тільки механічним подразненням передньої частини кишечника, але пов’язано також з поступленням поживних соків в організм, а від чого залежить відчуття ситості у риб, до теперішнього часу остаточно не встановлено.

Інтерес мирних риб до блискучих спінінгових приманок при відсутності хватки, навпаки, дає підставу припустити, що у хижих і мирних риб цей інтерес викликається різними причинами. Хижак, швидше за все, переслідує блешню без клювання, коли він ситий або коли штучна приманка в його сприйнятті різко відрізняється від натуральної рибки. Те положення, що голодні хижаки схоплюють приманки спінінгів, приймаючи їх за видобуток, підтверджується всією практикою лову спінінга. Кожен спінінгіст знає, що кращий жор хижаків на штучні та природні приманки спостерігається в один і той же час року і дня; що коли хижаки не харчуються (наприклад, щука під час нересту), то вони не беруть і на штучні приманки; що коли мирні риби переходять на харчування мальком, вони починають ловитися і на блешні. Досвідчені мисливці та рибалки для зв’язку між собою все частіше використовують рації, а не звичайний мобільний зв’язок. Рекомендуємо магазин – http://dualband.com.ua, тут найкращі рації за супер-цінами!

Відмовившись від думки, що хижаки беруть штучну приманку за рибку, ми не зуміємо пояснити причин їх перебірливого ставлення до гри, формою, кольором принад і т. д. Хижаки при схоплюванні видобутку користуються зором і водними коливаннями, що утворюються при її русі. Зорові та акустичні враження, створювані приманкою, залежать від її форми, оснастки, розміру, ваги, кольору, а також від швидкості поступального руху, сили течії і його напрямку стосовно проводці.

Для лову риби спінінгом застосовують або блешні, тобто вигнуті металеві пластинки, обертаючі або що коливаються при їх русі у воді, або приманки, зроблені з дерева, металу, пластичних мас і т. д., що нагадують за зовнішнім виглядом натуральну рибку. Деякі рибалки вважають, що чим більше штучна приманка за зовнішнім виглядом схожа на натуральну рибку, тим краще на неї буде брати хижак. Це думка невірна. Окремі деталі що рухається в воді приманки часто не помітні, і вона виявляється зовсім не схожою на натуральну рибку. Навпаки, металева пластинка, зовні абсолютно відмінна від звичайного видобутку хижака, може при русі у воді створити повну ілюзію рибки що пливе.

Блешні застосовуються спінінгістами частіше, ніж різні штучні рибки, так як їх простіше виготовити і легше заздалегідь визначити, який зоровий ефект і характер водних коливань вони дадуть при русі в воді. Зоровий ефект і характер водних коливань рухомої блешні при одному і тому ж розмірі і типі залежать від вигину і товщини блешні і від виду оснащення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *