Головень: вибір приманки

Ця риба – в цілому, може, і не найпопулярніший об’єкт у спінінгістів, але ось в літні місяці головня ловлять багато рибалок. Зазвичай – просто тому, що влітку взагалі-ловиться найрізноманітніша хижа риба – і головень (голавль) в тому числі.

Буде, напевно, не зовсім коректно сказати, що успіх ловлі головня залежить максимально від обраної приманки. Швидше, це один з факторів успіху. Поговоримо про різні приманки.

Обертові блешні
Перших своїх спінінгових голавлів я зловив саме на «вертушку», і в наступні кілька сезонів майже всі випадки покльовок у мене були пов’язані з обертовими блешнями. Де зараз, в наші дні, найбільш доречно застосування “обертових блешень”? В першу чергу – на великій воді, де критична дальність закидання. І там, де ми розраховуємо на клювання в верхніх шарах води, це приблизно до півтора – двох метрів від поверхні. З розміром блешень, як радять наші друзі https://top-shimano.com.ua/, краще не дрібнити. «Вертушка», розрахована на хорошого головня, починається грамів з шести.

Коливна блешня взагалі краще «вертушки» або воблера, коли трапляється нагода ловити в сильно закритій обстановці. Наприклад, є ось на невеликій річці прогалина в кілька метрів між притопленими деревами. Воблеру потрібно після закидання деяка дистанція, щоб піти на робочу глибину, «вертушці» – теж – щоб завестися. «Колебалки» ж включається в роботу відразу і привертають увагу головня від моменту падіння у воду до закінчення проводки. Ще один плюс коливних блешень в тому, що вона закидається далі воблера або таргана однакової маси. І не так болісно реагує на бічній або зустрічний вітер.
Для ловлі головня середнього розміру (300-800 г) краще використовувати обертові блешні 6-10 г, а коливні 3-4 г.

Джиг
Далеко не найпопулярніший вид приманок на головня, однак приносить часом великі екземпляри – від кілограма і більше. Правда, такі піймання – крупняка – від частини мають випадковий характер. Ловимо ми ось щуку або судака – і раптом з потужною покльовкою «влітає» хороший головень! Більш системно можна ловити дрібного, грамів до 300, голавлика на надлегкий джиг. Найчастіше це можна реалізувати по прохолодній воді – наприклад, на ріці що не замерзає взимку. Типова приманка – невеликий силіконовий рачок на 3-г голівці.

Кренки
Неоднозначна приманка, яка по-різному себе проявляє. Ось наприклад кренк який мляво грає – провокує більше покльовок, ніж той, що сильно напружує бланк.
Вибір розміру воблера також неоднозначний, особисто я для голавлів середнього розміру підбираю воблери 6-7 г.

Comments are closed.