Про щуку навесні

У роки, коли весна буває ранньою і дружною, крижаний покрив сходить швидко, в затяжні ж весни навіть на початку квітня багато водойми скуті міцним панциром, на якому навіть подекуди сидять рибалки-зимники. Але рано чи пізно середньодобова температура повітря впевнено перевалює за плюсову позначку, а довершують справу весняні дощі і тумани, що з’їдають льодові поля буквально на очах. Ось тут-то, здавалося б, і можна відвести душу нашого брата-спінінгістові: усюди відкрита вода – лови не хочу, проте, як зазвичай показують перші ж виїзди на водойми, з цим далеко не все так просто. Почнемо з того, що в більш-менш великих річках в цей період зазвичай пре просто божевільна струмінь, що робить можливою ловлю хіба що хеві-джигом, і то далеко не всюди.

Найбільш правильним при пошуку щуки цей час (втім, як і-якій інший період) буде орієнтуватися на скупчення малька – біля нього сто відсотково тримається і хижак. Дуже багато залежить від наполегливості спінінгіста: можна проходити в пошуках цілий день і не заробити і клювання, зате під вечір потрапити на саму справжню роздачу, від спогадів про яку згодом будуть трястися руки і ноги. У будь-якому випадку, в весняний період як ніколи актуальний активний пошук риби, тому що щука в цей час може бути сильно розосереджена по водоймі, утворюючи часом більш-менш значні скупчення.

Якій тактичній схемі віддати перевагу навесні, заздалегідь не скаже ніхто: успіх риболовлі залежить від безлічі факторів, найголовніший з яких – активність щуки в даний момент. Якщо ми вибираємо активний пошук і багато переміщаємося по водоймі, то, як правило, ловимо тільки активну рибу. Ищете прикормки для ловли крупной рыбы? Рекомендуем обратить внимание на гранулированную прикормку – пеллетс, заходите на сайт https://prikormka.com/category/pellets/ и выбирайте на свой вкус.

З розміром застосовуваних приманок соромитися не варто – навіть для кілограмової щуки будь біг-мінноу не є надмірно великим об’єктом: заковтнути, наприклад, плотву такої ж величини для неї є рядовою справою. Для дорослої щуки нормальних кондицій недоцільно полювати за мальком, нехай і кишать в цей час на мілководді, тому що отримані при перетравленні таку дрібницю калорії не заповнять енергії, витраченої на кидок за здобиччю. Постулат, що кочує зі статті в статтю ще з радянських часів про забитий ікрою живіт, нібито заважає в цей час харчуватися великою рибою, теж нежиттєздатний: частина щуки метає ікру ще під льодом, до того ж наявність ікри анітрохи не заважає щуці з апетитом полювати саме на велику видобуток. Я не раз ловив навесні щук по 3-5 кг з животами, що просто розпирає дозрілою ікрою, причому не на дрібні приманки, а на повноцінні джеркбейти масою 70-80 г і до 15 см завдовжки. Зате, велика приманка, що створює при проводці потужні коливання, потрібна, в першу чергу для того, щоб щуці було легше її виявити з великої відстані.

На першому місці при лові на ділянках з невеликою, іноді з зовсім радикально малої, глибиною, безумовно, стоять плаваючі воблери – як всілякі мінноу, так і кренки.

Навесні взагалі ловити особливо приємно – природа оживає, зеленіють дерева, в водоймах щосили кипить життя, а в прибережному лісі оглушливо співають солов’ї і кують зозулі … І без улову в цю пору не залишиться навіть самий «зелений» спінінгіст – потрібно тільки мати трохи спостережливості та наполегливості, а інше прийде з практикою: досвід – справа наживна …

Comments are closed.