Переваги активного відпочинку

 

Дитинство — це чарівний час, який повинен пройти під знаком нескінченної безтурботної гри. Ігри на свіжому повітрі — джерело багатьох переваг для здоров’я. Активний відпочинок — це не тільки можливість провести час з користю, але й нові враження, увіковічити які допоможе цей сайт. На жаль, нині все частіше звичка проводити вільний час у дворі, на дитячому майданчику чи на прогулянці замінюється грою в комп’ютерні ігри та переглядом телевізора. Тим часом батьківська ініціатива в поєднанні з пропозицією цікавих ігор може ефективно спонукати дітей до активного проведення часу.

Чому важливим є перебування на свіжому повітрі?

Повітря — один із природних факторів, що дуже позитивно впливає на розвиток дитини. Батьки та опікуни повинні створити якомога більше можливостей перебувати на свіжому повітрі, незалежно від пори року.

Вживання свіжого повітря та сонця є основною умовою гігієни дихальної та кровоносної системи, які одночасно впливають на розвиток нервової та рухової системи.

Діти, позбавлені можливості спілкування з природою, не можуть правильно розвиватися. Тільки сильний дощ, поривчастий вітер та мороз нижче температури нижче -10 ° C заважають дітям перебувати на вулиці.

Переваги гри на свіжому повітрі

Рухливі ігри позитивно впливають на загальний розвиток дитини. Оксигенація, сонце, світло і рух покращують загальне функціонування дітей. Щоденні прогулянки чудово навчають, як впоратися зі зміною температури, що, безперечно, впливає на зміцнення імунітету організму та запобігання застуді. Крім того, часті заходи на свіжому повітрі, особливо в сонячні дні, стимулюють вироблення вітаміну D в організмі, що в свою чергу позитивно впливає на кістки та зуби наших дітей. Австралійські дослідники доводять, що просто перебування на вулиці знижує ризик виникнення короткозорості у дітей. У ці дні у більшості є дефіцит вітаміну D.

Не треба згадувати, що перебування на свіжому повітрі посилює апетит, це один з найкращих способів поїсти трохи їдять.

Ще одним важливим аспектом фізичної активності є її ефективність у боротьбі з ожирінням, діабетом та багатьма іншими захворюваннями. Активне проведення часу на свіжому повітрі прискорює оксигенацію та очищення організму від токсинів, спалювання зайвого жиру.

Окрім користі для здоров’я, ігри на свіжому повітрі сприятливо впливають на психофізичний розвиток. Завдяки великій кількості подразників та відчуттів навіть проста прогулянка може стати корисною атракцією для дитини та можливістю досліджувати світ. В результаті дитина набуває знань, досвіду та навичок. У малюка, який активно проводить час на свіжому повітрі, когнітивний сенс загострюється, поліпшуються координація та стан, розвивається уява, а під час групової гри діти навчаються здоровій конкуренції. Не можна не відзначити істотний вплив фізичних навантажень на зниження рівня стресу. Спорт і кожен вид руху сприяє вивільненню ендорфіну, тобто гормону щастя. Британські вчені виявили, що люди, які часто залишаються в сільській місцевості, знижують рівень кортизолу, крім того, ці люди мають більшу здатність боротися зі стресом. Вони також виявили, що всього 5 хвилин активного відпочинку на свіжому повітрі достатньо для поліпшення психофізичного самопочуття як дитини, так і дорослого.

Comments are closed.