Оснащення вудки для лову мирної риби

Багато рибалок вважають, що універсальних оснасток не існує, що для лову навіть одним способом, припустимо в проводку, вудка повинна обладнуватися оснащенням під кожну рибу. Мовляв, для лову ляща оснащення повинне бути більш міцне, а для лову плотви більш тонке. Що стосується техніки проводки, вважається, що, наприклад, підуст любить, коли насадка проходить швидко біля дна, часом торкаючись його, тоді як лящ реагує на волочіння, але з набагато меншою швидкістю. Загалом, нюансів багато. Проте одним оснащенням цілком можна ловити рибу різних видів, особливо якщо поплавці різного типу однаково кріпляться до волосіні і взаємозамінні, а змінити грузило можна, якщо вище основного грузила на жилці встановити крихітний карабінчик для швидкого приєднання гірлянди змінних вантажів.

Оснащення поплавкової вудки зі змінними гирляндамиКрім того, одні риби добре реагують на плавне занурення насадки, для інших ж насадку потрібно швидко опустити до самого дна, інакше її миттєво віднесе швидка течія. У першому випадку необхідно робити розподілене навантаження, коли грузила-дробинки встановлюються на волосіні послідовно, на певній відстані, із зменшенням їх ваги у напрямку гачка. У другому випадку грузила повинні бути зміщені до повідця. Для лову біля тину зазвичай використовуються дві вудки. Одна налаштовується на тиху зону і призначається для лову ляща, плотви, плоскирки, окуня. Вона має досить м’який хлистик-вершинку, щоб добре амортизувати ривки риби. Проводка в тихій зоні досить коротка – до 10 м, але зазвичай всього 4-6 м, тому слід використовувати дуже легку шестиметрову вудку з нерухомим кріпленням волосіні до вершинки і нерухомим кріпленням поплавця в трьох місцях: два кембрика на скороченому металевому кілі і один на тонкій вершинці. Поплавок ставиться з довгастим, але не довгим тілом. Тест поплавка – 2,3-2,5 г. Грузило – три дробинки на основній волосіні: верхня вагою 1 г, середня вагою 0,8 г і нижня вагою 0,5 г. Іноді до карабіна приєднується змінний повідець з грузилом вагою 0,2 г, який додатково збільшує загальну вагу оснащення.

Поплавок для лову на спокійній течії біля тинуДруга вудка монтується на базі легкого вуглепластикового вудилища з кільцями і маленькою без інерційною котушкою, так як на швидких струменях, де часто тримається підуст, плотва, ялець, головень, насадку потрібно відпускати значно далі, нацьковуючи волосінь зі шпулі. Хлистик у цієї вудки повинен бути жорсткішим. Поплавок береться з більш довгим обтяженим кілем і коротким тілом. Тест поплавка – 2,5-3,2 г. Кріпиться він нерухомо в двох точках на кілі. Третя точка кріплення проходить через колечко на тілі поплавка.

Поплавок для лову на швидкій течії біля тину

Грузило – одна оливка, що кріпиться нерухомо через поздовжній проріз. На цій вудці також по необхідності застосовується поводок з маленьким свинцевим грузилом на повідку. Слід також мати повідці різної довжини з гачками різного розміру, які швидко приєднуються до основної жилки карабіном. Зазвичай при лові біля тинів рибалки використовують гачки з довгою і короткою цівкою, підібрані за розміром насадки: для мирної риби № 2,5-8, для хижаків № 6-10 (одинарні, так як двійники або трійники значно ускладнюють ловлю на течії).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *