Оснащення

Для ставкової ловлі карася на донку потрібно підібрати в магазині спеціальні полегшені вуглепластикові вудилища, розраховані для даного виду риболовлі. Зручну донну вудку для ставкової ловлі карася можна змонтувати також на базі довгого (3-4 м) спінінга.

Так як при лові карася використовують слабо обвантажені або взагалі не обвантажені годівниці маленького і середнього розміру, то тест спінінга може становити 20-50 г. Це дозволить користуватися без шкоди для вудилища оснащенням що закидається загальною вагою 50-100 г. Сигналізатором клювання може бути спеціальний гойдаючийся носик або дзвіночок, змонтований на жорсткій грубо стінній трубці з прорізами для волосіні. Деякі рибалки застосовують звукові сигналізатори клювання, в принципі призначені для коропового лову. Основна волосінь береться діаметром 0,27-0,32 мм, повідці – діаметром 0,15-0,18 мм. Гачки (№ 3,5-4,5) з довгою цівкою використовуються для наживлення хробака, з короткою цівкою – для насадження рослинних насадок і опариша.

Товстий гачок використовувати краще, оскільки у карася губи слабкі, а впирається він при виведенні наполегливо. Стандартне оснащення для донки включає трубочку, встановлену на основній волосіні. Найкраще підійде трубочка довжиною 25-30 см: вона максимально відводить поводок, перешкоджаючи його накладання з основною волосінню. На магазинній трубочці завжди є колечко для приєднання годівниці або грузила. Основна волосінь пропускається через трубочку і фіксується вертлюгом, діаметр якого перевищує внутрішній діаметр трубочки. До вертлюга приєднується карабінчик, а до нього змінний поводок. Довжина повідця невелика: 15-17 см для лову в місцях, де відсутня течія або де вона слабка. У зоні прибійної течії або при лові на руслі можна використовувати повідці більшої довжини. Зазвичай вище трубочки ставиться додатковий повідець завдовжки 15-25 см. 

Ах, Одеса… Поїздка в Одесу актуальна в будь-яку пору року, замовляйте таксі “Київ – Одеса” на сайті taxiairport.com.ua/Kiev-Odessa/ і насолоджуйтесь поїздкою!

Для ставкової ловлі карася можна застосовувати сітчасті годівниці власного виготовлення. Зробити їх не дуже складно. Для цього потрібно з листа дрібнопористої тонкої дротяної сітки (можна підібрати на господарських ринках) вирізати смужку шириною 45 мм і довжиною 75 мм. Потім зігнути її так, щоб утворилася коробочка розміром 45мм × 35мм × 20мм. Місце з’єднання надійно переплітається мідним дротом або спаюють. Поблизу нижніх ребер коробочки припаюються дві металеві трубочки. Одну з коротких сторін можна підсилити, припаявши до неї жорсткий дріт (можна дріт прикріпити до сітки мідним дротиком). Посередині укріпленого боку монтується жорстке колечко, до якого буде приєднаний карабін основної жилки. Через карабін, встановлений на петлі волосіні в 15-20 см вище кормушки, приєднуються і пропускаються через обидві трубочки повідці. Вони на виході досить короткі 5-7 см, щоб сильно не плуталися.

Саморобна годівниця для ставкової ловлі
У сприятливу погоду з середніми денними температурами карась нерідко годується в замулених місцях з ямками. Там він знаходить поклади мотиля та інших організмів. Особливість лову на донку полягає в тому, що насадка повинна бути піднята над ґрунтом, інакше вона може сховатись в мулі. Насадка може бути піднятою над мулом, якщо на повідку встановити пінопластовий кульку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *