Осіння щука на малій річці – частина 2

Як і було обіцяно, в другій частині розповіді будемо говорити про тактику ловлі щуки!

Свій шлях починаю годині о восьмій. На мілководних ділянках не зупиняюся, а відразу ж йду де глибше. Перш за все ставлю великий віброхвіст на п’ятиграмовому розбірному грузилі типу «зубець» зі зміщеним центром ваги. Закиди виконую під протилежний берег. А далі все як за підручником: два оберти – і пауза. Класична «сходинка» ще ніколи не підводила. Використовую віяловий спосіб облову, коли поступово відхиляється від того місця, куди кидав, на кілька градусів, таким чином вдається ретельно обловить цікавить ділянку. Якщо закид під протилежний берег не приносять результату, велика ймовірність, що риба стоїть в ближній зоні. А коли закидання, паралельні березі, теж не спрацьовують, просто. міняю точку лову. Сюди я ще повернуся на зворотному шляху, але ловити буду вже інший приманкою. Адже недоцільно довго перебувати на одній точці, якщо є ще багато перспективних місць.

Відразу обмовлюся, що з легким воблером ви навряд чи досягнете успіху. Порожня пластикова принада просто впаде на поверхню, нахапали на гачки патли ряски – і на цьому риболовля закінчується. А ось важким цільним воблером вдасться виконати результативну проводку. Першим занедбаністю пробиваємо воблером ряску, але на гачки налипне трава, а ось другим занедбаністю, якщо вийде точно потрапити в невелике «вікно», вдасться провести воблер вже під ряскою. Ось саме в таких місцях і ловляться справжні «крокодили»!  Раджу всім рибок і любителям активного відпочинку інтернет-магазин https://5shop.com.ua/. Дуже хороший асортимент товарів, можна знайти все.

Найбільш ласі місця залишаю наостанок. Для мене такими є ділянки річки, де в воді лежить безліч корчів і річка в прямому сенсі перегороджена поваленими деревами. Ловити тут воблером – собі дорожче. І на допомогу приходять твістери і віброхвости, причому найяскравіші, на самих маленьких «Чебурашка». Якщо ж ставити звичні 5 або навіть 3 грами, то навіть грузик з підвищеною прохідністю обов’язково зустрінуть на одній з корчів. Таке місце вимагає зосередженості і великої концентрації. Тут я вже не застосовую класичну «сходинку», а виконую проводку верхівкою спінінга, підкидаючи приманку на черговий затопленої гілці. важливо

Крім вирів і місць з великим нагромадженням корчів, я приділяю особливу увагу закруті річки. Такі місця завжди привертають щуку. Тут вона стоїть і влітку, і восени. А ось якого типу приманку використовувати, залежить від глибини і рельєфу. Якщо глибина невелика і на дні практично немає корчів, тоді ставлю воблер з нейтральною плавучістю і середнім заглибленням.

Ще хотілося б сказати про двох основних принципах, яких я дотримуюся при лові щуки на малій річці. Перший: не затримуватися довго на одному місці (за винятком місць, де річка затягнута ряскою) і постійно переміщатися. Другий: активно міняти приманки і не зациклюватися на тій, яка колись спрацювала.

Як бачите, нічого складного в ловлі щуки на малій річці немає. Потрібно всього лише прийти на придивилася річку, взявши з собою пару пачок «гуми» і невелику коробку з воблерами, а легко читається водойму обов’язково подарує зубастий трофей!

Comments are closed.