Осіння щука на малій річці – частина 1

Саме в жовтні у нас на малих річках ловити найкомфортніше. По-перше, не жарко, по-друге, не докучають летючі гади – на зразок комарів, оводів і гедзів, а по-третє, густу рослинність, яка заважала вільно пересуватися по берегу влітку, прибило ранковими заморозками. Ну і, нарешті, останній аргумент на користь малої річки полягає в тому, що тут зловити щуку набагато простіше, ніж на великому водоймі. Малі річки легко «читаються», а більшість перспективні місць видно неозброєним оком. Саме тому я роблю свій вибір на користь малої річки.

Щука, яка влітку активно годувалася на мілководних поливах і піщаних косах, скочується в вири. Саме там вдається зустріти при- особисту концентрацію риби. Нерідко навіть вдається потрапити на «зборища» і зловити з одного місця чотири, ато і п’ять «хвостів»! Однак мало знайти перспективну точку, потрібно ще підібрати правильну приманку, а це куди складніше.

Якщо влітку на малій річці у щуки два піки активності – вранці і ввечері, то ‘восени такого немає. Риба може клювати на протязі всього дня. А ближче до вечора зубаста знову повертається на глибину.

Оскільки більшу частину рибалок я ловлю виключно в місцях з великою кількістю коряжника, то вибираю спінінг потужніший, яким можна з легкістю розгорнути рибу і буквально видерти її з підводного бурелому. До снасті у мене три основні вимоги: потужність, чутливість і універсальність.

Лодки Барк – это надежность, проверенная временем. Заказать и купить можно в магазине 5Шоп. Уверяем, лодка барк двухместная станет для вас незаменимой!

Я ловлю в основному на джиг, але ще використовую воблери, мені необхідно універсальне вудилище злегка ухилом в джиг. З такою за- дачею справляються спінінги з швидким ладом. Всіх вищеописаних кріте- ріям добре відповідають басові спінінги, але, правда, задоволення це не з дешевих. Оптимальним варіантом для моїх умов є вудилища довжиною 210 або 220 см, з тестом до 21 г.

Робоча коробка
Я вважаю, що «силікон» є найефективнішою приманкою з тих, що можуть виманити зубасту з корчів. Твістери, віброхвости і всякого роду «креатура» дають відмінний результат.

І тут не потрібно керуватися стереотипом, що раз на малій річці вдається в основному зловити тільки маленьку рибу, то приманки потрібно вибирати невеликі. Для мене ходовим розміром є 3- і 4-дюймові твістери і віброхвости. На приманку в розмірі 90-95 мм відмінно ловиться щука середніх розмірів (звичайно, за мірками малої річки, а це приблизно 1,5-7 кг).

При ловлі в «міцних» місцях за один день можна з легкістю відірвати дві, а то і три упаковки хорошої «гуми», тому доводиться якось викручуватись з цього положення і вибирати ті приманки, які не сильно б’ють по гаманцю.

В другій частині розповіді про осінню щуку поговоримо про тактику ловлі! До зв’язку.

Comments are closed.