Осінній карась

Осіннє похолодання істотно впливає на поведінку всіх риб. Готуючись до зими, вони втрачають активність, менше рухаються, нестабільно харчуються, Карасі в цьому плані не виняток. Але, не дивлячись на свій примхливий від природи характер, ці риби не відмовляються від їжі.

Успішність в ловлі карасів в цю пору року залежить від ряду факторів. Добре знання водного об’єкта є чудовим – неважливо, озеро це, водосховище або річка. Якщо карасі живуть в досить великій кількості і є чітке уявлення про місця їх концентрації, риболовлю можна планувати.

Практика показує, що присутні в стан карасі в міру зниження температури води йдуть на більш глибоководні ділянки. Як правило, це ями глибиною три метри і більше. А якщо водойма мілководна, але проточний, карасі концентруються в руслі.

Вірний орієнтир присутності карасів – дамби де є і глибина, і рух води. Приплив кисню збільшує активність риб. До того ж протягом є додатковим постачальником корму. Перевірено, що на великих проточних водоймах шанси на успіх в ловлі карасів вище, ніж на малих. Причина в більш високій температурі води – мілководні ставки: і озера охолоджуються швидше, як би «гальмуючи» риб. Однак в теплі сонячні дні і в бабине літо рибалка з орієнтиром на карасів можлива і в таких місцях. Карасі стають більш рухливими, розходяться по водоймі ловити їх можна навіть у мілководного берега. Еко-сумки – сучасний тренд, найкраща альтернатива поліетиленовим пакетам. Будь свідомим – обирай еко сумки з логотипом на сайті https://paketov.net.ua/eko-sumki/.

На річках карасі восени зосереджуються знову ж в ямах, а також в заплавах на кордоні із зворотною течією і у підмитих берегів. Вони традиційно присутні в замулених старицях, затоках, затонах і протоках зі слабкою течією. Переміщаються по водним об’єктам риби слабо і, як правило, не йдуть далеко від місць зимівлі.

З надією і вірою. Далеко не останню роль в успішності риболовлі грає наявність в зоні лову водної рослинності, Кількість м’яких водоростей до цього часу значно зменшується, але очерет і очерет ще щосили шелестять. І добре, якщо вони будуть розташовуватися в безпосередній близькості. Теж саме можна сказати про підтоплених траві і чагарниках, а також донних нагромадженнях в річках. Саме в таких не мілководних акваторіях я найчастіше ловив восени великих карасів. У погожі дні ймовірність хорошого клювання карасів вище, ніж при несприятливій погоді, проте в особистій практиці ви- давалися риболовлі, коли навіть після нічних заморозків і під час негоди

Comments are closed.