Окунь

Ця риба починає добре ловиться з проясненням води в ставках поблизу дамб і водоскидів. Тут можна з успіхом використовувати легкі плоскі блешні розміром 25-40 мм з двома гачками і ловити з насадженням малька.

Окунева блешня з двома гачками для підсадки малькаТаку блешню пускають на струмінь водоскиду або швидкого потоку іншого роду, що впадає в тиху воду ставка, і роблять проводку на кордоні дуже швидкої і середньої по швидкості течії. Іноді удачу приносять дрібні обертові блешні, на які ловлять окуня способом ривковой проводки: два-три оберти котушкою, а потім пауза протягом 1-2 секунд. Вільне падіння блешні часто провокує окуня на кидок. На дрібні твістери і віброхвости можна з успіхом ловити окуня на бровках придамбової ями і затопленого русла. Для цього використовують джиг-головки класичного зразка або з офсетним гачком, який задає додаткову рухливість приманки. Для дрібних приманок підійдуть джиг-головки вагою 2, 3, 4 і 5 грами. Джиг-приманки можуть бути зеленими, жовтими, білими, червоними, перламутровими, а також мати комбіноване забарвлення. Якщо весна тепла, окунь виходить годуватися до минулорічного очерету, береговому чагарнику на відносно неглибокі місця. Тут його можна успішно ловити як маховою, так і кивковой вудкою на черв’яка, мотиля і на «бутерброд» з опариша з мотилем. Біля водоскидів ловлять окуня в проводку, пускаючи насадку поблизу дна. В місцях нагулу зі спокійною водою нерідко використовують примусову проводку, здійснюючи підтягування ялинкою.

Проводка ялинкоюНа кивок окуня можна ловити досить успішно, особливо після того, як зійдуть молоді водорості. У цей час у них зграї смугастих хижаків починають годуватися ікрою і проклюнувшимися мальками. З прогріванням води у водоростях з’являється безліч дрібних організмів, які також залучають окуня. З другої половини травня окуня можна часто зустріти біля молодої берегової осоки, в коренях якої живуть п’явки, бокоплави і личинки бабки. Ці організми дуже привабливі для окуня, тому і ловля на них буває досить успішною, головне, щоб блешня була велика в порівнянні з насадкою. Проводку роблять від самого дна, з частими рівними коливаннями піднімаючи приманку на 40-50 см від дна. Іноді корисно блешнею посоватися по грунту, створивши невелику хмарку каламуті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *