Нюанси лову

Не секрет, що рибалок, які завжди досягають хороших результатів, відрізняють такі основні якості, як віра в успіх при будь-яких, самих несприятливих обставинах, а також невтомний пошук риб’ячих стоянок і постійний підбір приманок відповідно до умов лову. Основне правило лову по першому льоді – це дотримання тиші. Велика риба тут же ж піде з мілководдя, якщо ви почнете свердлити поруч одну лунку за одною, і ніяке підгодовування її не втримає. Крім того, велика риба боїться яскравого освітлення. Якщо сніговий покрив ще недостатній і є ділянки відкритого льоду, слід ловити там, де є наноси снігу. У сонячну погоду окунь, плотва, головень, в’язь можуть стояти в тіні стрімчастого берега або берегових укриттів – чагарнику, дерев і т. д. Тільки просвердлену лунку над глибинами до 3 м завжди потрібно присипати снігом і в ньому робити отвір паличкою або держаком черпака. При лові в затоках спрацьовує правило: для лову активної риби більше підходять контрастні блешні (мормишки), для залучення пасивної риби – мормишки сірого, сіро-коричневого, сіро-зеленого кольору і т. д. Нерідко на підвищення уловистості блешні впливає наявність на ній якогось крихітного контрастного елемента. Іноді буває досить зробити надфілем крихітний надпил на пофарбованій поверхні, щоб злегка заблищав метал.По першому льоді, якщо ловля ведеться в затоках, де в лід вмерзли повалені дерева, успіх може принести мормишка, пофарбована в смужку, під зебру. Таке розфарбування нагадує личинок і бокоплавів головню, в’язю, плотві, підлящику, які знаходять притулок на корі або гілках. За першою кригою більшість рибалок користуються мормишками з насадками. Клювання риби в затоках в цей час, як правило, дуже жадібне. Але бувають періоди, коли риба клює дуже мляво, в таких випадках хороші улови бувають тільки у тих, хто опанував техніку лову на безнасадкову мормишку. В цьому випадку клювання визначається по ледь помітному кивку. Підсікання повинне слідувати негайно. Оскільки затоки з притік кисню можуть бути ідеальним місцем для розмноження різних німф, успіх при лові в таких місцях забезпечує використання мушок, що імітують личинку веснянки, бабки, одноденки. Крім того, в затоці, оточеному сосновим лісом, який багатий мурашниками, може добре працювати мушка, що імітує велику лісову мурашки. Щодо велосипеда, на якому я їжджу на рибалку. В місцевих магазинах модельний ряд закінчувався на Китайських велосипедах. Тому звернувся в інтернет-магазин iveloo.com, придбав надійний велосипед з Німеччини за доступною ціною! 

При монтажі мушки для обважнення використовується свинцевий дріт. Однак ловити за допомогою мушок, з огляду на їх малу вагу, доводиться в основному на ділянках з глибиною від 0,5 до 2 м. На великих же глибинах ловлять за допомогою мушок, виготовлених на основі вантаж-головки, або застосовують тандем мормишки і прив’язаною вище неї мушки.

Штучні мушкиМушки, що імітують:

а – одноденку; б – личинку бабки.

Багато в чому себе виправдовує використання змонтованого нижче мушки повідця з гачком, так як залучена рухами приманки риба іноді не може встояти при вигляді живого організму без всяких насторожуючих доповнень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *