Напівдонка

Оскільки біля тину часто крутяться хижаки, доцільно одночасно з ловом мирної риби в проводку закинути одну або навіть дві напівдонки, зажививши на їх гачки живця. Напівдонку можна розташувати перед фронтальною частиною тину, щоб снасть не заважала проводці, або в самій ближній зоні – від тину до берега. Для того щоб оснастку не зносило течією і вона не ускладнювала риболовлю, потрібно чітко розрахувати вагу грузила. Ще один момент: щоб одночасно ловити мирну і хижу рибу, попередньо потрібно зробити спеціальні підставки для вудилищ – рогульки, на які можна покласти обрану снасть і зайнятися виведенням спійманої риби. Дуже хороша зона для установки донки на найдальших струменях, позаду останньої межі проводки. Схема розташування напівдонок:

Схема розташування напівдонок біля тинуЗакидати снасть при цьому потрібно з берега, спосіб – звичайний дальній кидок. Через велику опору води по всій довжині волосіні доводиться ставити, як правило, важке грузило. Його хлопки об воду на відстані 15-20 м від тину не відлякують рибу. Звичайно, бажано не зловживати перезакиданням донки. Напівдонку і донку для лову середнього та великого хижака обладнують безінерціойною котушкою з шпулею діаметром 30-45 см і основною волосінню діаметром 0,4-0,5 мм. Повідець ставиться довжиною 20-50 см з волосіні діаметром 0,3-0,32 мм. Гачки використовуються такі ж, як для поплавкової вудки. Для напівдонки можна застосовувати параболічне вудилище спінінга з хлистиком середньої жорсткості, який, згинаючись, дозволить фіксувати клювання (а вони, як правило, потужні). Для цієї мети цілком може підійти спінінг довжиною 2,8-4 м з тестом від 10 до 40 г, тому що занадто важке грузило зазвичай не використовується. Вашему вниманию предлагаются услуги тонирования стеклопакетов, домашних и общественных зданий. Тонировка окон любой сложности – tonirovka24.com.ua.

Також дуже гарні для описуваної лову різні пікерні вудилища, що мають спеціальні змінні вершинки. В оснащенні живцевою напівдонок застосовують плоскі грузила (ромбовидні, ложкоподібні, у вигляді потовщеної монети), тому що вони не перекочуються. Дуже ефективною може бути ловля, коли глибина дозволяє закидати оснастку на течію, що йде повз передніх паль, на яких кріпиться майданчик рибалки. У цьому випадку потрібно використовувати всього одне грузило-оливку вагою 10-20 г, яке буде дозволяти переміщатися живцеві по досить великій амплітуді з боку в бік і вгору та вниз. Повідець при цьому іноді роблять довжиною до 50-70 см. Оскільки велика мирна риба вельми обережна, щоб її не відлякати, закидання напівдонкою потрібно здійснювати маятниковим способом, тримаючи грузило перед собою і попередньо розгойдуючи його, перед тим як відправити у воду. Шльопок об воду потрібно стримувати натягом волосіні. Якщо використовуються довгі вудлища, безшумний маятниковий закид може бути досить далеким, цьому сприяє місток або високий берег.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *