На напівдонку

В’язь може відстоюватися в проміжках між кущами. Тут він також знаходить багато корму, особливо якщо з берега біжить струмочок. У такому місці добре ловити в’язя на напівдонку. Крім того, за допомогою цієї снасті можна успішно ловити в’язя на ділянках зі спокійною течією, спрямованим уздовж берегового очерету. Бажано вибирати тверде дно без корчів і водоростей. Напівдонку закидають на периферію швидкої течії, з тим щоб оснащення зносило на тиховоддя до тростини. В’язь нерідко клює, коли насадка повільно волочиться по дну. Після зупинки грузила насадка починає привабливо рухатися на струменях з боку в бік. Щоб оснастка зупинялася на кордоні течій, потрібно чітко підбирати грузила по вазі. Для цього можна використовувати карабін, зафіксований на основній волосіні в ковзному положенні. Карабін впирається в вертлюг повідка або в грузило-дробинку, встановлене на кордоні з’єднання основної волосіні з повідцем. До карабіна легко приєднується спінінгове грузило «чебурашка» необхідної ваги. Вибравши підходящу ділянку для лову, можна розмістити на ньому дві або три напівдонки на підставках. Напівдонку можна використовувати в поєднанні з контейнерними годівницями для опариша, вантаж для яких вибирають відповідно до сили течії, яка прагне зносити оснастку.

 Спосіб оснащення напівдонки контейнерною годівницею

Один із способів оснащення напівдонки контейнерною годівницею:

1 – петля для повідця; 2 – вертлюг; 3 – карабін; 4 – контейнерна годівниця; 5 – свинцева пластина; 6 -кільце годівниці; 7 – повідець.

 Іноді контейнерну годівницю розташовують ближче до основної течії, щоб опариш краще вимивався, для цього її опускають майже прямовисно і регулюють її місце розташування натягом волосіні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *