На бічній кивок і мормишку

Вельми добутлива ловля плітки на вудку, обладнану боковим кивком і мормишкою. Для малих річок підійде телескопічна вудка довжиною 6-7 м з кільцями і котушкою. Вести ловлю часто доводиться в забрід, особливо за наявності твердого дна, тому краще надягти болотні чоботи.

Хороші місця для лову можна знайти серед плантацій латаття. Однак крупну плітку там можна знайти тільки на глибині від 1,5 м і тільки якщо дно з ямками. Так як серед латаття течія слабка, можна застосовувати легкі мормишки з привабливою насадкою, їх плотва бере охоче.

На течії доводиться використовувати мормишки поважче. А так як на річках рідко знайдеш місця зі слабкою течією, то середні і важкі мормишки доводиться застосовувати досить часто. Якщо біля берега на дні лежить затонула колода, за ним, ховаючись від сильної течії, може стояти велика плітка. Такі місця буває неважко виявити правильно налаштованою кивковою вудкою. Ще плітка любить стояти в кінці трав’яних островів, що омиваються швидкою водою. Там можна ловити плітку як в забрід, так і з човна. Найкращий магазин військового екіпірування в Україні. Військовий одяг, взуття та аксесуар – сайт, заходь та обирай.

На краю острова, де течія слабка, ловлять плітку, вертикально переміщаючи насадку, але в основному від грунту насадку відводять не вище 40 см. Часто плавна гра ведеться біля самого дна. Уздовж острівної трави можна ловити плітку, переміщаючи мормишку біля дна. Мормишка з приманкою перекочується по грунту. Періодично рибалка її утримує, задає їй привабливі коливання поблизу дна, що провокує плітку на клювання.

Для літнього лову краще використовувати мормишки неяскравих кольорів. Добре підійдуть «мураха», «крапля», «дробинка», «сочевиця» і деякі інші. У місцях затишшя успіх приносить «чортик», в тому числі і безнасадкові. Підсаджують на мормишку мотиля, червоного черв’ячка, опариша, личинку реп’яхової молі, личинку короїда, горіхового і яблучного хробака. Іноді на мормишки з гачками №2,5-4 та мінімальним об’ємом тіла з успіхом ловлять плітку на дрібних комах – коника, мух, ґедзів і метеликів. Гра при цьому ведеться в верхніх шарах і в товщі води. Прикормка при лові на мормишку використовується рідко. В основному це ловля ходова, проте непоганий результат іноді дає підкидання в воду живого корму (опариш, мотиль, рубаний хробак), замішаного в кулі та формовані з берегового грунту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *