Молодша сестра ляща

Схожа вона на маленького ляща, і все тут. Але якщо придивитися, різниця все-таки видна. У підлящика грудні плавці сірі, а у густери – червонуваті. Та й променів в спинному плавці плоскирки менше, ніж у підлящика. А ось луска в неї крупніше і забарвлення більш сріблясте.

Але якщо ці відмінності ще шукати, та видивлятись треба, то вже величезні очиська і тупий її ніс ну ніяк не підходять до інтелігентної зовнішності ляща. Ось тут, як говориться, різниця в наявності. Плоскирка зграєва донна риба. Густера шукає затоки, плеса, місця, де течія тиха, спокійна. В озерах живе вона в глибоких ямах з мулистим або глинистим дном. Ловиться плоскирка цілий рік. Навіть важко сказати, коли краще: вона завжди добре клює. Нереститься густера в травні-червні: дрібна раніше, більша ж вичікує, коли вода сильніше прогріється. Нормальна температура для нересту плоскирки 16-17 °C.

Нерест проходить в мілководних затоках з піщано-мулистим або глинистим дном. Нереститься густера там же, де і лящ, але терміни початку нересту плоскирки, у порівнянні з лящем, зсуваються майже на тиждень. До того ж лящ нереститься вранці і навіть вдень, а плоскирка тільки після заходу сонця і до самого світанку. Під час нересту вона не клює, за дуже рідкісними винятками. Але через пару тижнів починається після нерестовий жор. Для лову густери досить оснастити вудку волосінню діаметром 0,18-0,2 мм, і те тільки через побоювання, що раптом клюне більша риба, а так і 0,15 мм спокійно витримає будь яку густеру. Звичайна вага цієї риби коливається від 100 до 200 г. Зростає густера повільно, в порівнянні з іншими короповими рибами. Курительные трубки сейчас используются чаще в качестве сувениров. Выбрать хорошую курительную трубку вы можете на сайте biosvet.

Ловлять її поплавцевими вудками в проводку біля дна і на нерухому насадку. Як тільки сонце починає хилитися до обрію, клювання плоскирки сильно активізується і триває до самої темряви. В цей час вона добре бере на хробака, мотиля, хліб або парену перловку, пшеницю. Любить бутерброди – всілякі комбінації різних насадок. Як риба донна, плоскирка обожнює глибину, але шукати густеру, швидше за все, треба саме на перепаді глибин, на глинистому дні, мулу вона віддає перевагу набагато рідше. Оскільки риба ця досить ненажерлива, а також любить насичену киснем воду, то найімовірніше зустріти великі зграї плоскирки у впадання приток в озера і водосховища. Давно помічено, що вночі, особливо коли погода рівна і тепла, коропові риби клюють набагато краще, ніж навіть на світанку. Відноситься це і до плоскирки.

Якщо правильно вибрати місце для лову й заздалегідь підгодувати його, успіх буде забезпечений. Добре вночі клює густера на мілководних місцях, прилеглих до брівок і межують з прибережними водоростями. Клювання активізується зазвичай з 23 до 2:00, причому попадатися буде не тільки густера, але й плотва, лящ і інша риба. А клювання вночі куди сміливіше ніж в день. Не забудьте підгодувати відразу ж і друге місце, на глибині 4-6 м. З першими ранковими променями плоскирка почне швидко залишати мілководдя, інша риба теж буде скочуватися в глибину. Ось тут і стане в нагоді заздалегідь підгодоване місце для продовження лову на ранковому світанку. Звичайно, якщо сили після ночі залишаються. Багато рибалок гидують плоскиркою: мовляв, кістлява, не надто смачна. Але ми не занадто вибагливі і скажемо: в’ялена густера досить непогана, особливо з пивом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *