Ловля поверху

Будова очей щуки дозволяє їй фіксувати все, що пливе над нею, в досить великому радіусі огляду. Більш того, бічна лінія дозволяє сприймати будь які коливання води поза увагою. Однак щука напевно здійснить кидок тільки тоді, коли вона впевнена, що дані коливання виробляє те, що для неї знайоме і апетитне. Іншими словами, образ рибки і її рухи тіла повинні чітко зафіксуватися в органах сприйняття щуки. Важливо, щоб зорове сприйняття було підтверджено і іншими органами, у тому числі слухом. Будь-яка риба добре реагує на звуки, що йдуть з поверхні води, якщо глибина дозволяє. Поверхневі звуки більш сильні, вони краще сприймаються. Мирну рибу приваблює падаючий у воду час від часу корм. Для щуки ж природно, що дрібна рибка годується на кордоні води і повітря. Крім того, зазвичай для неї і те, що поранена або хвора рибка часто конвульсивно метається і б’ється біля поверхні. Нагорі може виявитися й інша живність – каченя що відбилося від зграї, невеликий гризун що впав у воду, жаба і т. д. Тому в малих і середніх річках щука часто вибирає мілководні ділянки перекатів з плантаціями довгих водоростей, які плавно колишуться на течії і над якими є невеликий шар вільної води. А якщо тут є і нерівності дна, щоб хижачка могла додатково замаскуватися, вона точно вибере цю ділянку. На малих річках найчастіше вибирають саме ці місця для лову спінінгом і зазвичай вони бувають з уловом. При проводці над рослинністю найкраще себе зарекомендували невеликі вертушки «незачепайки». Допустимо також використання дрібних плавучих воблерів, тільки вести їх потрібно дуже повільно, щоб принада не поглиблювалася. Щоб воблер не чіпляв траву, його можна оснастити так:

Воблер для лову в зарослих місцях1 – відпиляти; 2 – закріпити кільце; 3 – з цього колечка трійник зняти; 4 – завідне кільце.

У цьому випадку до місця кріплення трійника приєднується одинарний гачок з твістером. Добре зарекомендували себе мухо-блешні, комбінації найлегших коливних і обертових блешень, гібриди блешень з віброхвостом і твістером. Іноді щука реагує на приманку навіть там, де трава лежить на воді. У таких місцях щоб уникнути захоплення трави краще використовувати глісери, що імітують поранену рибку або жабу. Вони робляться з дерева або твердого пінопласту. Глісер-поранена рибка в процесі проводки часто посмикують і пересувають невеликими ривками, для глісера-жаби достатньо плавних потягувань із зупинками. Тільце глісера-жаби має бути забезпечено довгими лапками, зробленими з поролону, які у воді створюють додаткові привабливі коливання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *