Ловля на старицях

У деяких старицях великих річок зустрічаються скупчення досить великої краснопірки. Так як течія стариць незначна, а простори для розгулу краснопірки величезні, доводиться використовувати снасті, призначені для далекого закидання. Для таких випадків добре підійде правильно підібрана матчева вудка. Оснащення повинне бути легким. Добре, коли тест вудилища чітко підходить під масу оснащення, тоді можна зробити точний дальній кидок. Так як дно стариць зазвичай замулене, на волосіні разом з дробинкою можна ставити ще й горошину пінопласту. Перша захоплює насадку вниз, а друга піднімає її над мулом.

Оснащення для лову краснопірки над мулистим дномПоліт оснащення забезпечить самообвантажений поплавок. Оскільки влітку краснопірка часто годується біля поверхні і в товщі води, то іноді взагалі не слід ставити на волосінь, крім гачка, ніяких доповнень. Тоді під власною вагою насадка (якщо це черв’як або якась тонуча личинка) буде плавно йти вниз. А дрібні об’єкти які плавно занурюються завжди привертають краснопірку. Іноді для лову краснопірки використовують поплавок з довгим потовщеним кілем і короткою потовщеною антеною. Грузило з комбінації дробинок можна розташувати так:

Оснастка з поплавком для лову краснопіркиЯкщо краснопірка годується біля дна, то краще буде, якщо насадка швидко опуститься до дна. Але застосування повідця довжиною 30-50 см при цьому все ж задасть насадці деяку плавність рухів біля самого дна. Дробинки в даному випадку розташовують «паровозиком», зменшуючи їх вагу в напрямку гачка. Відстань між дробинками може бути 15-25 см. Закидання роблять до рослинності що стирчить з води, а також у місця, де лунають сплески (в даному випадку, щоб не відлякати рибу, краще зробити перекидання на пару метрів за місце сплеску і потім підтягти оснащення до обраної точки лову).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *