Ловля на мормишку

На початку льодоставу кращих результатів досягають ті рибалки, які активно шукають плітку. Для цього звичайно ж найбільше підійде вудка з кивком і мормишкою. При лові плотви дуже важливо задавати мормишці необхідну частоту коливань, тому необхідний довгий, пружний кивок.

Довжина робочої пластини може становити 10-12 см, і вона повинна йти на конус. Хороші кивки робляться з полікарбонату, металізованого лавсану або металевої пластини, в тому числі з годинникової пружини. Кивки з годинникової пружини користуються великим попитом і часто застосовуються для безнасадкового лову. Вони найбільш точно перегинаються під час гри, що змушує рухатися мормишку при необхідності з великою частотою при незначному, всього 1-1,5 мм, відхилення від горизонталі. При великому прогині кивка довжина його регулюється відповідно до ваги мормишки. Іншим важливим фактором при ловлі плітки є зручність. Для правильної гри необхідно, щоб ручка добре лежала в руці. Правильні ручки виготовляються з пінопласту або пробки. Хлистик робиться з пластичного матеріалу. Він повинен мати певну пружністю і не ламатися на морозі. Довжина хлистика зазвичай коливається від 15 до 20 см. Часто плотву ловлять на нерухому мормишку. В цьому випадку вудильник кладеться на лід або ставиться на спеціальні ніжки що легко складаються.

Приятно получать сюрпризы, особенно если это именные подарки. Магазин подарков предлагает вам оригинальные и красивые подарки с гравировкой.

Вага вудильника повинна бути збалансованою так, щоб його не здував вітер. Вибір форми вудильника – справа смаку рибалки, проте більшість рибалок-спортсменів використовують вудильники типу «Балалайка».

kyvkove-osnaschennya-na-vudylnyku-balalajkaДля лову плітки потрібне найтонше оснащення. Неодноразово було помічено, що на вудку з волосінню товщиною 0,12 мм і грубуватою блешнею плотва просто не бере. Досвідченим рибалкам на водосховищах доводиться ловити плотву вагою до кілограма на волосінь діаметром 0,08 мм. При підборі мормишки найчастіше виходять з умов лову. На малорухомої воді при невеликих глибинах застосовують найдрібніші приманки, при лові на глибинах від 4 до 5 м використовують середні мормишки і при лові на більшій глибині – важкі мормишки. Гачок може використовуватися № 2,5-4. Під час лову жало гачка потрібно періодично підточувати. Формою мормишка повинна нагадувати якийсь водяний організм. Вибір кольору приманки здебільшого залежить від освітленості. При ловлі на великих глибинах і в похмуру погоду використовують більш світлі мормишки; при лові на відносному мілководді і в ясну погоду більше підійдуть тьмяні мормишки. Найбільш часто для лову плітки в зимовий період застосовують «мурашки» сірого або чорного кольору, «крапельку» сірого, жовтого, червоного або чорного кольору, чорну з білими цяточками або сіру «уралку», «чортик» з сірим тільцем, рельєфним, як у гусениці. Використовують також інші моделі – «бочкоподібну», «плоску», «дробинку» і ін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *