Ловля на личинку бабки

З сильним похолоданням води організми, що служать їжею рибам, зариваються в мул, забиваються під каміння, в коріння водоростей або інші «теплі» місця. У цей час рибі важко знайти у водоймі рослинну або тваринну їжу. Наприклад, личинка бабки, є справжніми ласощами для багатьох риб сімейства коропових і деяких хижаків.Вона ховається під листям що встелило дно і стеблами латать, осоки, а також в їх коренях. Риба час від часу знаходить ці колонії і виходить сюди на годівлю. У жовтні-листопаді добре клюють на личинку плотва, лящ, густера, окунь, в’язь, ялець, головень та інші риби. Пізньої осені через постійні дощі течія часто посилюється, напрямок підводних струменів змінюється, і вони несподівано починають потужно омивати на тиховодних ділянках водорості. Через це личинки що забилися в траву починають стабільно вимиватися і потрапляти на більш спокійні ділянки ріки, заманюючи різні види риб. Цьому повинна передувати осінь без дощів, коли рівень води в річці невисокий, а течія слабка.

Зібравшись в щільні зграї риби перед самим льодоставом тримаються в основних глибинних зонах зі сприятливим температурним режимом, захищені від сильної течії. Їх виходи на мілководні ділянки обмежені часом і припадають, як правило, на ранкові години. Звиклі до сезонного корму, вони відмінно на нього реагують. Про це говорить практика лову багатьох рибалок, які мають чудові улови глибокою осінню. Один з найрезультативніших способів лову на личинку бабки – в проводку. Підходящі місця для лову ви знайдете за мисами поблизу перекатів, нижче і вище гребель і мостів, на поворотах річок і там, де є потужна відбійна течія. На заметку, необходимая принадлежность для зимней ловли – ледобур. Ледобур позволяет быстро и достаточно бесшумно сделать необходимое количество лунок. Ищите хороший ледобур для зимней рыбалки – переходите на сайт.

Зона перспективного лову в'язя При виборі струменя для проводки слід враховувати наступне: де найкраще виноситься на тиховоддя корм що вимивається течією, там риба буде чекати його в комфортних для неї умовах. Непогано робити проводку вздовж кромки прим’ятого латаття і інших водоростей. Знову ж, ділянки вибираються з урахуванням напрямку течій і швидкості паралельних струменів. Місця виходу риби часто визначають по сплесках. Вважається, що глибокою осінню риба вже не хлюпається. Однак це не так. У сонячну, навіть морозну погоду плотва і інші коропові риби активно нишпорять у пошуках личинок що виносяться течією, в середніх і верхніх шарах води. У негоду ж риби тримаються частіше біля дна. Але навіть незалежно від погоди протягом дня риба може змінювати горизонти води. Вранці її частіше знайдеш біля дна, а в опівдні можна виявити і вище. Хороші місця для лову великої плітки на личинку часто знаходяться перед греблями і бистрин річок у берегового звалення. Звичайну проводку в таких місцях потрібно поєднувати з протягуванням наживки по дну – це дає хороший результат в похмурі дні.

На перекатах річок можна з успіхом ловити на личинку бабки досить крупного головня, плотву, окуня, іноді срібного карася, підлящика, а буває і яльця. Рівень необхідної проводки для лову будь-якої риби, за винятком яльця, який як правило тримається завжди біля дна, можна визначити по сплесках: бачиш їх лови вище, закінчилися – переходь на ловлю з дна. Зазвичай глибина донної проводки не перевищує 1,5-2 м. Для осіннього лову на личинку бабки на середніх річках досить 6-7-метрового вудлища, оснащеного кільцями. Запас волосіні на безінерційній котушці повинен бути таким, щоб можна було робити далеко відпустити насадку, іноді на відстань до 20 м. Але зазвичай, визначивши уловисту «точку», риболов скорочує довжину проводки до 5-10 м. Волосінь пізньої осені краще використовувати діаметром не більше 0,1 мм. Збільшення товщини жилки навіть на 0,02 мм помітно погіршує результат лову. Пов’язано це з хорошою прозорістю води. Повідець підійде з волосіні того ж діаметру, і приєднується він через спеціальний вертлюг.

При зачепі обрив відбувається в місці з’єднання повідця і вертлюжка, що дозволяє швидко відновити оснащення. Довжина повідця повинна бути не менше 15-20 см. Гачок необхідно взяти з довгою цівкою темного кольору № 3-4. Личинку бабки насаджують ближче до голівки, під грудку. Маленьких зелених личинок садять на гачок в деяких випадках до п’яти штук, а великих коричневих буває достатньо однієї або двох. Видобування личинок бабки у жовтні-листопаді не складає труднощів. Треба мати забродні чоботи, забродний костюм. Знаючи місця, де влітку були зарості водоростей (восени їх візуально можна не виявити), неважко нарвати з дна прямо голими руками оберемок прим’ятих стебел. Для цього іноді доводиться заходити глибоко у воду. Добре, якщо водорості будуть вириватися разом з корінням, на яких можна знайти більш великі личинки (вони зазвичай бурого кольору). У коренях водоростей можна також набрати п’явок, на які добре ловляться окунь, плотва, головень і деякі інші риби сімейства коропових поблизу швидких течій, нижче річкових гребель.

Спосіб насаджування п'явкиСпосіб насаджування п’явки.

На личинку бабки ловлять без прикормки. Застосування рослинних сумішей або куль із грунту з додаванням тваринних компонентів при цьому виді лову успіху не приносить, а лише відлякує рибу (відлякують навіть кулі з замішаними в них личинками бабки). Важливо просто шукати «точки», де щільно стоїть риба. Тому іноді доводиться витрачати до 70 відсотків часу на пошук риби, але зате потім гідні трофеї клюють один за одним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *