Ловля на хруща

Приходу травневого тепла досвідчені рибалки чекають з нетерпінням. Перебиваючись ловлею плотви та карасів, щовечора з надією вдивляються вони в тьмяне світло вуличних ліхтарів в очікуванні дива. І ось настає той самий момент: рибалки хапають широку мірну ємність і стрімголов мчать на вулицю – хрущ вилетів!

Триває масовий виліт жука недовго – всього, 2-3 тижні, причому до кінця вильоту кількість комах значно скорочується, як, втім, і кількість клювань на цю наживку. А тому саме початок вильоту – найкращий час для подібної риболовлі.

І перш, ніж відправитися на річку, необхідно обзавестись великим запасом наживки, оскільки клювання навіть дрібної риби обов’язково призведе її в непридатність. Добути жуків під час. вильоту досить просто, Не чекаючи, поки комахи піднімуться дерев, рибалка відправляється в найближчий лісопарк. Мета – молоді осики, берізки, тополі і клени – там найбільша кількість жуків.

 

Снасті і оснащення

Ловля на хруща виключно поверхнева, а тому передбачає два варіанти використовуваних снастей. Коли мова заходить про лов на невеликих річках-переплюйках, які не потребують далекого закидання і відпустки наживки за течією, рибалки застосовують класичне болонське вудилище без всяких елементів оснащення, за винятком волосіні і гачка. Закид в такій ситуації – маятниковий, а довжина проводки обмежується робочим спуском снасті плюс-мінус пара метрів. У ходу класична 5-або 6-метрова болонка, оснащена безінерційною або дротяною котушкою, на яку намотана волосінь діаметром 0,15-0,17 мм. Доступные кредиты в банках Украины. Сравните предложения и выберите оптимальное. Взять кредит онлайн (Украина) быстро и просто!

Другий варіант передбачає ловлю на середніх і великих річках, що вимагають від рибалки далекого закидання. Жук не має ваги, достатнього для закидання, а тому до складу оснащення вводиться додатковий елемент – поплавок. В залежності від уподобань рибалки можуть застосовуватися або водоналивні круглі поплавці, або прозорі поплавці. Довжина повідця в обох випадках становить 1-1,5 м.

З огляду на той факт, що ловля на жука відбувається з поверхні, клювання дуже барвисті, аж дух захоплює, особливо якщо мова йде про молодих головні, вагою до пів кілограма. Харчуються жуком не тільки головні і жерех, на гачку можуть опинитися плотва, язь і навіть окунь. Найкращим часом для лову на жука традиційно вважається перший тиждень після початку масового вильоту. Пізніше риба насичується, починає вередувати, не бажаючи хруща.

Comments are closed.