Ловля миня на льоду

Зимовий сезон не за горами. А з ним і нові враження та емоції від впіймання першої риби на льоду. Найчастіше нею виявляється всюдисущий окунь. Але зараз ми поговоримо про іншу рибі, а саме – про минь (налим).

Найчастіше миня ловлять у вільний від іншої риболовлі час, і це не дивно, адже вона відбувається вночі. Особисто я ловлю його саме таким чином, і це досить зручно, адже взимку ніч довша за день і часу на мині риболовлю більш ніж достатньо. Так як ця рибалка має супутній характер, то і зі снастями я не дуже переймаюсь. Використовую все найпростіше і доступне, природно, стосується це і донок. Така донка складається з чотирьох елементів: грузило, волосінь, гачок і палиця, яка ставиться біля лунки і на яку прикріплюється волосінь, що не дає снасті потонути. Снасть збирається безпосередньо в місці лову: за допомогою простої петлі з’єднуються грузило і основна волосінь, а так-же поводок. Застосовувати металевий повідець необхідності немає – минь волосінь не перекушує. Волосінь з грузилом і приманкою опускається на дно, відрізається і прив’язується до палиці. Має сенс залишити в запасі кілька метрів волосіні, щоб дати певну свободу рибі. Але якщо ви ловите в корязі, цього робити не варто, щоб минь не затягнувся в нього снасть. Так як донка одноразова, краще використовувати найдешевшу волосінь, природно, якщо вона тримає навантаження. У мене є комплект грузил різноманітної форми, тут це не має ніякого значення, так як, окрім функції втопити приманку, ніяку іншу задачу вони не виконують. Если же Вы хотите подробнее узнать о ловле налима – посетите все о рыбалке, там есть все и немного больше!

Грузило – це не єдине, що має бути в запасі. Також потрібна волосінь діаметром 0,5 мм і вище і нав’язані повідці. Навіть на повідках не варто використовувати тонку волосінь – минь до цього невибагливий, а товщина потрібна для того, щоб витягнути рибу з-під. каменю або корчі, куди вона дуже любить забиратися. Запас повідків повинен бути як мінімум подвійним. Потрібно це для того, щоб не витягувати гачок з риби, яка заковтує приманку дуже глибоко, а просто обрізати його і прив’язувати заново. Гачок можна буде дістати під час чищення. Мінус такої одноразової снасті в тому, що, якщо вам знадобиться її переставити, ви зможете це зробити тільки на ту ж або меншу глибину. Після риболовлі використана волосінь збирається і викидається, а вантажі з поводками відкладаються до наступної риболовлі.

Минь розташовується далеко не скрізь на водоймі, він вважає за краще кам’янисте дно або місця, де є укриття.

Comments are closed.