Кивкова снасть

При лові ляща на бортові вудки кивкові снасті частіше використовуються, ніж поплавкові. Кивкові снасті практично незамінні при лові на досить сильній течії і у вітряну погоду. В якості вудки для бортового лову підійде будь зимова вудка з котушкою діаметром 50-60 мм. Для того щоб можна було надіти кивок, кінчик хлистика разом з тюльпаном відрізається або купується спеціальний хлистик.

Деякі рибалки воліють подовжені хлистики, проте потрібно відслідковувати, щоб вони не переважували рукоять при установці на борту. Інший не менш зручний варіант – спеціальна бортова вудка з корковою або синтетичною ручкою, на якій є кільця для котушки типу проводної. Зазвичай такі вудки обладнані одним-двома кільцями для пропуску волосіні і тюльпаном. Останній потрібно також зрізати, для того щоб ловити на кивок. Кивок – одна з найбільш важливих деталей бортовий вудки. Нерідко ця частина оснащення виготовляється з металевої пластини. Є кивки пружинні. Інший варіант – складові кивки. Це пружина плюс пластина або пружний дріт. Маловідома конструкція – двоскладного кивка. У нього пружина переходить в пластину, потім знову йде пружина і потім знову пластина. Такий кивок завжди залишається дуже чутливим при зміні його довжини і ваги блешні. Довжина кивка бортової вудки може коливатися від 10 до 50 мм. Зазвичай простежується закономірність: чим швидше течія, тим коротше кивок. На котушці необхідно мати запас волосіні (діаметром 0,15-0,2 мм) не менше 25-30 м, з урахуванням лову на максимальних глибинах (а лящ іноді варто в ямах глибиною 12-17 м). Це обумовлено і тим, що при виведенні крупного ляща іноді доводиться на деякий час давати хід в натяжку. Повідець повинен бути діаметром 0,14-0,17 мм. Оснащення кивкової вудки залежить як від сили течії, так і від активності ляща. Якщо він малорухомий і його потрібно залучити додатковими коливаннями, краще використовувати середню по вазі або важку блешню «мор мишку», це залежить від глибини і течії. З іншого боку, ляща може насторожувати додаткова вага насадки, тоді краще «мормишку» замінити гачком з грузилом.

Автоцивилка поможет избежать возможные проблемы, убытки, связанные с ДТП, в котором пострадало имущество третьих лиц. Калькулятор ОСАГО, Заказать полис с бесплатной доставкой по Киеву.

При виборі комбінованого оснащення для лову на середніх глибинах і при майже повній відсутності течії бажано віддати перевагу тому оснащенню, на якому 2-3 дробинки стоять вище 15 сантиметрового повідця з гачком. Причому найменша дробинка вагою 0,1-0,3 г встановлюється на повідку в 5-7 см від гачка, вона лягає на дно, а кивок регулюється так, щоб при щонайменшому дотику до насадки відбувався його підйом.

Для лову на великих глибинах, особливо коли клювання хороше і необхідно швидко доставити насадку на дно, як грузило використовують ковзну по основній волосіні оливку або грузило з вушками, вони стопоряться крихітній дробинкою. Довжина повідця залежить від перебігу і може варіюватися від 5-10 см (на глибоких озерах і водосховищах) до 30-50 см (на річках). На течії нерідко використовується оснастка, коли поводок встановлюється в 5-10 см вище кінцевого грузила. Вага кінцевого вантажу і довжина повідця повинні бути тим більше, чим сильніше течія річки. На швидкоплинних річках іноді використовують повідці довжиною до 70 см, тоді насадка більш привабливо рухається з боку в бік. У цьому випадку для приєднання повідця потрібно використовувати потрійний вертлюг, щоб уникнути перекручування волосіні. Що стосується вудки з блешнею, нею в даному виді риболовлі не так активно працюють, як, скажімо, при пошуку лящової зграй в період льодоставу. Зазвичай «мормишка» висить впритул до грунту, так щоб гачок з насадкою ледь його торкався. Час від часу «мормишкою» злегка постукують об дно, щоб підняти хмарки каламуті, або виробляють імітацію живого організму що рухається по дну. Всі рухи приманкою повинні проводитися з великою акуратністю, щоб не злякати обережного ляща. Відносно кольору блешні слід виходити з правила: чим більше глибина або мутніше вода, тим «мормишка» повинна бути світліше. Однак дуже блискучі блешні лящ не любить. Виготовляються блешні в формі краплі, зернинки, гудзика, груші та мають гачки № 4,5-7. Зазвичай ляща ловлять на дві, три і навіть більше число вудок. Для зручності розташування коротких вудок використовують весла, які кладуть на сидіння вздовж борту. Спеціальні бортові вудки можна ставити комлем на дно човна, при цьому хлистик спирається об борт. При клюванні підсікання роблять вудкою, а відчувши опір риби, негайно вибирають лісочку руками і беруть рибу в підсак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *