Ковзаючий поплавок

Хіба може бути щось приємніше за день, проведений з вудкою в руках на березі осінньої річки? А скільки риби можна ще наловити! Тільки ось дістатися до тієї риби не зовсім просто. Вона в прозорій воді демонструє обережність, тримається на всякий випадок подалі від берега, на глибині, ближче до русла. Дістати її тепер можна тільки далеким закиданням приманки. Коли глибина водойми в місці лову перевищує довжину вудилища, на допомогу приходить ковзний поплавець. На відміну від традиційного, глухо закріпленого на волосіні, ковзний поплавець втрачає чутливість, але зате має перевагу в точності і дальності закидання. Якщо взяти до уваги той фактор, що на значній відстані від берега і на великих глибинах риба не так полохлива, як в прибережній зоні, і клює більш впевнено і навіть рішуче, то можна не сильно засмучуватися через втрату чутливості ковзного поплавця. Конструктивною особливістю всіх ковзають поплавців є наявність антени довжиною 20-30 см, верхівка якої, як правило, забарвлюється в яскраві кольори різних відтінків. Саме така верхня частина антени при правильному обвантаженні  і знаходиться безпосередньо над водою. Решта тіла антени, забарвлене в нейтральний колір, має бути занурене у воду. Корпус ковзного поплавця має зазвичай обтічну форму, наприклад у вигляді оливки. Кільова частина поплавця дуже коротка і закінчується колечком, призначеним для закріплення поплавка на волосіні. Щоб волосінь не закручувалась, кріплення поплавка здійснюють через маленький вертлюжок з карабінчиком. За допомогою останнього легко від’єднати один поплавок від волосіні, щоб замінити його іншим.

Кріплення поплавця через вертлюжок і карабін Щоб ковзний поплавець був керованим в польоті і стійким на воді, він повинен володіти достатньою вантажопідйомністю, відповідати оптимальному розміру і формі. Вантажопідйомність поплавка – це та вага вантажу, що утримує поплавок при робочому положенні антени. Саме розташування важків на оснащенні грає велику роль. Свинцеві дробинки часто розташовуються під поплавком безпосередньо на волосіні, що нерідко призводить до заплутування при виконанні закидання. Краще розташовувати весь вантаж в одній точці безпосередньо на короткому кілі поплавка. Для цього на кіль накручуються спеціальні грузила шайбочки.

Поплавок з грузилом на кіліМаємо приклади застосування таких конструкції, в яких вмонтоване грузило всередину. Вантаж постійно знаходиться в тілі поплавка, як би уварений в нього, а додаткове обвантаження здійснюється, як правило, за допомогою однієї дробинки на волосіні. Але з цього типу поплавців краще застосовувати ті, конструкцією яких передбачена можливість зміни ваги внутрішньої підгрузки поплавка. Так, існують конструкції з кілем що розкручується, всередині якого є порожнина для розміщення вантажу всередині корпусу самого поплавка. Грузила (у вигляді стрижня) використовуються вольфрамові або латунні. Така конструкція, як і в випадку з шайбами на кілі, дозволяє уникнути обов’язкової для стандартних поплавців підгрузки. В результаті з’являється можливість вести ловлю на насадку що повільно занурюється на невеликих глибинах. Якщо ж вудіння ведеться на брівках або інших більш глибоких місцях, то грузик легко витягається з кіля, а волосінь обвантажується ближче до гачка однією або декількома дробинками, що прискорює рух приманки. Як закріпити ковзний поплавець на волосінь? Є, як мінімум, три відомих способи. Перший – за допомогою двох стопорних вузлів по обидва боки поплавка і двох намистин, одягнутих на волосінь і розташованих між вузлами і корпусом поплавка. Намистини потрібні для того, щоб запобігти застрягання вузла в кільці поплавка.

Ковзаючий монтаж поплавка з двома намистинкамиКовзаючий монтаж поплавка з двома намистинками:

1 – ковзаючі вузли; 2 – ковзаючі намистини.

Найважливіший елемент такої конструкції – це нижній вузол, так як при закиданні приманки відносно важкий поплавець прагне змістити цей вузол вниз. Інший спосіб, як це не парадоксально звучить, полягає в тому, щоб позбавити ковзний поплавець можливості ковзання по волосіні і змусити його перебувати на виставленій глибині. При такому способі набагато рідше відбувається заплутування волосіні і зміщення глибини лову. Кріпиться поплавок за допомогою дротяної скоби, на яку надягають кембрики. І нарешті, третій спосіб – фіксація поплавка на керамічній ковзній трубочці. Тут, як і в першому варіанті, застосування стопор і намистини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *