Горизонтальний поплавок

У період теплого бабиного літа в’язь продовжує годуватися комахами з поверхні води. Він, як і в літній період, стоїть за перекатами, штучними або природними укриттями – палями старого моста, косами, трав’янистими острівцями, куди течією жене поверхневий корм. Буває, що в’язь надовго встає під крутими берегами. Особливо якщо на них є нахилені до води дерева або чагарники. Ловити в’язя жарким днем ​​з дна заняття неефективне. При лові поверху можна використовувати горизонтальний поплавок, з грузилом знизу. Справа в тому, що звичайним поплавком з вертикальним зануренням користуватися під час лову з поверхні недоцільно. В’язь та й головень при його помічанні завжди йде в сторону, не звертаючи уваги на насадку, навіть якщо вона притоплена. Горизонтальний же поплавок прекрасно ковзає по будь якій рослинності і будь-яким перекатах. Тому в’язь його не боїться і практично не помічає, так як на поверхні видно тільки «перископ підводного човна». Головень ж приймає горизонтальний поплавок за плаваючого у воді жука або малька і атакує насадку з усією серйозністю. Головень дуже часто, пропускаючи коника, ґедзя, муху, цілеспрямовано мітить в поплавок. Тому не зайве оснащувати снасть найменшим трійником. В’язь так ніколи не помиляється. Для лову головнів поплавок може бути пофарбований під колір падаючих у воду жуків, досить строкато і яскраво. Але при лові в’язя строкаті кольори неприпустимі. Найкраще зарекомендував себе поплавок жовто-бурого кольору, покритий водостійким лаком. Можна використовувати поплавець зі легкими кільцями, для того щоб шляхом від’єднання від карабіна частини волосіні з грузилами його можна було встановити замість звичайного вертикального поплавка. При цьому до карабіна приєднується новий повідець, довжиною не менше 70 см, вільний від грузил. Для того щоб поплавець зупинявся знизу на повідку, використовується широке заводне кільце або на повідку заздалегідь кріпиться пінопластовий кульку, притиснуту до карабіна стопором.

Горизонтальний поплавок для лову зверху плюс додатковийГоризонтальний поплавок для лову зверху та додатковий повідець з пінопластовим кулькою і стопором:

1 – стопор; 2 – намистинка; 3 – горизонтальний поплавок; 4 – карабін; 5 – заводне колечко; 6 – кулька; 7 – стопор.

Кращими насадками для лову в’язя з поверхні є коник (у великих комах великі ніжки краще відірвати), оводи, гедзі, всі види мух, летючі мурахи, синя бабка, всі типи метеликів (у тому числі нічні), дрібні жуки з розкритими крилами, невеликі гусениці, личинки, комахи всіх видів, виліт яких збігається за часом з ловом. У темний час доби в’язь віддає перевагу активно ворухливим на воді комахам і метеликам білого кольору. На відміну від головня, в’язь бере насадку дуже обережно. Тому найкращий ефект від підсічки виходить, коли ви спостерігаєте за поплавком. Ледве поплавок пішов під воду або різко рушив у бік – негайно підсікайте. Підсічки повинні бути тим різкіше і розмашисто, чим далі знаходиться поплавок. Якщо ж клювання сталася в декількох метрах від вас, підсікати треба тільки вершинкою вудилища.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *