Хороший живець – велика справа

Живець – це не мальок, він розміром побільше. влітку його наживляють на гачки при ловлі на донну снасть, а взимку без живця жерлиця не приладдя лову. Рибалки багато років сперечаються, який живець краще. Насправді, мабуть, так: на кожного хижака свій живець хороший. Живець-йорж – це класика. Йоржа треба насаджувати на гачок відразу за спинним плавцем, ближче до хвостика. Тоді він протягне на гачку довго, як мінімум до клювання. До речі, йорж з усіх інших видів риб – самий живучий в якості живця. Якщо ваша волосінь не з каната, а гачок не з булатної сталі, то йорж довго буде залишатися на такій снасті жвавим і моторним. Багато рибалок поважають маленького окунька. Хоча й існує серед рибалок думка, ніби не всі хижаки вважають полосатика таким вже делікатесом.
Ну, щодо риб’ячих смаків питання спірне, а ось ту обставину, що окунець на відміну, скажімо, від плітки завжди прагне тягнути снасть не вгору, а вниз, робить його для рибалки набагато привабливіше. І не тільки тому, що він не заплутує жерлицю, як це часто відбувається з пліткою, а й тому, що, будучи насадженим на гачок, тримається на ньому набагато довше плотвички. До того ж наловити окунців не складає труднощів – під берегом їх завжди вдосталь. Щоб спіймані рибки довгий час залишалися живими і енергійними, їх потрібно правильно зберігати.

Бажаєте реалізувати свої креативні ідеї в сфері HandMade? Великий асортимент фурнітури для творчості на сайт: https://furnitura-ua.com/g9838340-neodimovye-magnity.

Важливо знати і завжди пам’ятати, що будь-які живці бояться різкої зміни температури води, навіть не те що бояться, а вони просто для них згубні. Найбільш поширена помилка новачка: наловив живців з вечора, приніс додому в відрі або в кані з річковою водою, а вдома поміняв воду. А через годину-другу здивовано дивиться чому всі рибки догори черевцем. А відповідь проста: перепад температури води в момент її зміни склав більше 3-4 градусів. Такі зміни ніякий мальок не витримує. Та що там мальки – навіть при транспортуванні, припустимо, з метою посадки в іншу водойму дорослих особин треба найуважнішим чином стежити за температурою води. Взимку живця зберігати легше. Особливо якщо ви вже на льоду. Насвердліть льодобуром три неглибокі лунки, одна впритул до іншої, але не до кінця льоду. Потім збиваєте перегородки між ними, а в дні отриманого природного крижаного кана пробиваєте маленький отвір, такий, щоб через нього в лунку вода могла набігти, а рибка поплисти не змогла б. Якщо отвір раптом вийшло більше бажаного, не треба свердлити нового. Візьміть на березі, під снігом, пучок сухої торішньої трави і заткніть їй отвір в дні лунки. Зверху закрийте ваш імпровізований садок картонкою або фанеркою, яку присипте сухим сніжком.

У такому будинку рибки можуть плавати хоч кілька днів, як в акваріумі, так і зміни води не потрібно – температура там завжди буде постійною. Коли будете повертатися з риболовлі, відпустіть рибок що залишилися на волю або позначте свій крижаний садок великою гілкою, якщо збираєтеся повернутися вранці на те ж місце.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *