Червоні крила блакитної річки

Як типовий представник сімейства коропових, краснопірка і справді дивовижно нагадує своїм зовнішнім виглядом плотву, але по косій, спрямованій різко вгору лінії рота і по жовтій облямівці на губах та по золотистій лусці її легко відрізнити від плотви, варто тільки трохи уважніше придивитися. Головна ж відмінність – плавники, в особливості їх вершин, вони – пронизливо-червоного кольору. Краснопірка – риба незвичайно обережна. Навіть тінь нерухомо сидячого в своєму човні рибалки відразу ж відлякає її, тому вудки доведеться розташувати з сонячної сторони і ловити, поки вистачить сил і терпіння витримувати очима яскраві сонячні відблиски на рівній гладі води. Краснопірка просто обожнює густі водорості і слабку течію, а ще більше любить тиховоддя. Ця риба осіла і не звична до зміни середовища проживання. Зазвичай вона вибирає середні глибини озер, заток, стариць. Небайдужа краснопірка до латаття, але найбільше любить зарості хвоща. Краснопірка не просто обережна і хитра риба, вона ще й розумна. Посудіть самі: жоден браконьєр ніколи не похвалиться, що наловив сіткою краснопірок. Їх просто неможливо зловити сіткою. Ловля краснопірки на поплавкову вудку починається навесні, задовго до нересту, і продовжується до закінчення теплих днів вересня. Годується ця риба тільки у світлий час доби, але найбільша краснопірка, що досягає 35 см в довжину і ваги 600 г, ловиться ще до сходу сонця, практично в сутінках.

На початку осені краснопірку ​​ще можна зловити в товщі води серед водоростей, пізніше – з дна на хробака, мотиля, волохокрильців. Оснащуючи вудку для лову краснопірки, не забувайте, що, на відміну від плотви, ця риба відчайдушно бореться за своє життя і не здається до останнього моменту. Вона наполегливо прагне затягнути оснастку в траву, звідки висмикнути рибу найчастіше буває неможливо. Тому волосінь повинна бути міцнішою, ніж при лові плотви. В якості знаряддя лову слід використовувати будь легке телескопічне вудилище. Ні пропускних кілець, ні котушки не буде потрібно. Еластична волосінь діаметром 0,2 мм повинна бути оснащена повідцем діаметром 0,12-0,15 мм, одним грузилом-дробинкою, легким поплавком і дуже гостро заточеним гачком. Моделі недорогих поплавців і спосіб їх кріплення на жилці показані на рис.

Деякі моделі поплавців, придатних для лову краснопіркиВажливо, щоб колір волосіні максимально збігався з кольором водоростей. При лові краснопірки з берега вся премудрість полягає в тихому підході риболова до води і в плавному, безшумному закиданні приманки у віконце серед водоростей або під самий їх край. При цьому приманку треба плавно потягнути через вікно. Мы предлагаем металлические листы различного назначения и производства. В нашем ассортименте представлен лист горячекатаный в наличии.

Якщо краснопірка там є і ви її під час підходу, не сполохали, вона клюне майже відразу. Якщо покльовок немає, потрібно почекати пару хвилин, оскільки велика краснопірка, на відміну від дрібної, відразу насадку не хапає. Але ось обережна риба вийшла з укриття, і поплавок раптом стрімко йде в зарості очерету. Ось тут не можна баритися і секунди. Тут-то і виручить міцна снасть. З одного такого вікна навряд чи вдасться вивудити більше трьох рибин. Зграйка краснопірок, налякана виведенням, відійде в сторону і зачаїться на 20-30 хвилин. Тому краще на цей час перейти в інше місце, трохи подалі, до іншого віконця, щоб через півгодини знову повернутися до тієї ж зграї і з успіхом продовжити ловлю червонокрилих красунь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *