Чехоня

Чехоня

Риба великих і швидких річок. У дрібних річках майже не зустрічається. Немає її і ні в яких озерах. Олюблені місця проживання – просторі піщані обмілини з швидко поточної водою, ділянки нижче перекатів, гирла річок і річок, впадаючих в основну водойму. Влітку чехоня майже завжди тримається біля поверхні води або в її середніх шарах. Зовнішність чехоні досить оригінальна, не сплутаєш ні з якою іншою рибою. Нешироке тіло, сильно витягнуте і стисло з боків. Спина майже пряма. Черевце являє собою опуклий, гострий, заокруглений, як лезо тесака, костистий кіль. Голова невелика. Рот звернений догори. Очі великі, сріблясті, з фіолетовими зіницями. Бічна лінія починається під грудним плавцем і тягнеться до хвоста зигзагами. За свою зовнішність чехоня отримала безліч місцевих назв: тесак, шабля, оселедець, і інші. Забарвленням тіла вона сильно нагадує оселедець . Спина синювато-сіра, боки черево-сріблясто -білі. Спинний і хвостовий плавці темно-сірі, решта світлі з помаранчевим відтінком. Всі плавці у чехоні великі, особливо грудні, схожі на крила птиці. За розмірами чехоня відноситься до середніх нашим рибам. Її звичайна довжина 25-30 см при вазі 150-200 г. Рідкісні екземпляри досягають довжини 40-50 см і ваги 500-700 г.

Веде стайний спосіб життя. Особливо великі її косяки збираються під час нересту, який шумно (з вистрибуванням) проходить на бистрині з хрящуватим дном при температурі води 15-18°С (кінець травня, початок червня). Дрібну плаваючу ікру (2 мм в діаметрі) чехоня викидає в поточну воду. Запліднену ікру, а потім і виклюнувшихся з неї (на 3-4 день) личинок плином зносить вниз, так що розвиток потомства відбувається під час «подорожі», розтягуючись іноді на десятки кілометрів. Навчившись самостійно плавати мальки групуються в зграї і на чистих, зі слабким перебігом, місцях водойми харчуються планктоном. Підрослі рибки поїдають комах, їх личинок, черв’яків. На 3-4 році життя чехоня стає хижачкою, в її раціоні починає переважати молодь інших риб. Ловля чехоні – захоплююче, високоспортивне і дуже ефективне заняття. За сприятливих умов можна на одному місці зловити кілька десятків рибин. Вудять трьома способами: в проводку з підгодівлею, на «гумку» і нахлистом. Відразу після розкриття рік від льоду, починається жор чехоні. Зголодніла за зиму риба в цей час жадібно клює на черв’яка і мотиля. Однак період весняної активності не буває тривалим. З підвищенням температури води чехоня готується до нересту і майже припиняє харчуватися. У вас в автомобиле кожаный салон? Он потерял привлекательный внешний вид? Обращайтесь к проффесионалам, которые помогут восстановить или перетянуть салон – ремонт кожи Ростов почему именно у нас!

Відновлюється її клювання в червні. І перші кілька тижнів буває настільки інтенсивним, що багато вудильників кидають в цей час полювання за іншими рибами, цілком перемикаючись на лов чехоні. Головною насадкою стає опариш. На гачок нахлисту насаджують натуральних або штучних мушок, невеликих коників і бабок. Клює чехоня так само, як верховодка: з розгону, але рідко коли випльовує насадку назад (заковтує її завжди глибоко). Поплавок зазвичай відразу тоне або стрімко йде убік. Підсічки, якщо вони не такі сильні, що рвуть губи, рідко бувають порожніми. Більше того, при лові на «гумку» методом періодичного посмикування, частими бувають самопідсікання чехоні. При виведенні чехоня енергійно пручається, а витягнута з води довго б’ється в руках, так що знімати з гачка її треба всередині човна, а на березі подалі від води. У жовтні клювання чехоні припиняється, вона збирається у великі косяки і всю зиму стоїть в глибоких ямах, з яких починає виходити лише перед розкриттям водойми. М’ясо чехоні – досить костисте, але жирне і смачне, має приємний аромат. Особливо хороша ця риба у в’яленому вигляді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *