Час кльову

Вважається, що пік літньої кормової активності судака – це півгодини після заходу і годину до сходу сонця. Але в період полювання на верховодку судак може ловитися з змінним успіхом і протягом усього дня. В кінці літа і восени судак іноді виходить на полювання в середині дня, але зазвичай буває нетривалим. При цьому в районі бровок (і не тільки) судак може періодами полювати то біля самого дна (тоді живця встановлюють в 50-70 см від дна), то в товщі води. Крім того, судак буває активний вночі. На ніч краще ставити заякорені кружки, розміщуючи їх в районі бровок. Перед тим як «зарядити» такий кружок, необхідно виставити фіксатор повідця на відповідний рівень лову (зазвичай 40-60 см), потім надійно начепити живця за верхню губу і опустити грузило на дно. Змотавши вільну частину волосіні, необхідно її вставити в проріз так, щоб основна волосінь під вагою вантажу залишалася в натягнутому положенні. При клюванні диск перевертається, і зверху виявляється нижня (біла) сторона. Риба тягне за поводок, і він, безперешкодно ковзаючи по основній волосіні, змушує кружокок розмотуватися. Зазвичай для заякорених кружків використовують кінцевий вантаж вагою 200-300г.

Оснащення заякореного кружка
Заякорений кружокок для нічного лову судака на брівці:

1 – основна волосінь; 2 – дротик зі легкими кільцями, вигнутий під кутом 90 градусів; 3 – стопорна дробинка; 4 – місце для прив’язування повідкової волосіні на монтажний дріт.

Нічна активність судака часто збігається з періодом активності ляща, зграї якого судак нерідко супроводжує. До речі, на початку літа можна приблизно визначити район полювання судака по лящеві, який на ранкових зорях нерідко хлюпається у поверхні води.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *