Білоочка – прийоми ловлі

Якісь особливі прийоми проводки при лові білоочки не використовуються. Я б виділив два основних способи презентації приманки рибі. Перший спосіб – це звичайна проводка, така ж, як для плотви або іншої риби, яка вважає за краще годуватися в придонних шарах води.

Після того, як визначена глибина в точці лову і промацати дно на предмет наявності нерівностей і місць потенційних зацепов, виставляємо спуск поплавка таким чином, щоб «підпасок» знаходився в декількох сантиметрах від дна, а гачок з насадкою злегка волочився по грунту. Трохи притримуючи вудилищем рух поплавця, добиваємося того, щоб повідець з приманкою на гачку рухався попереду «підпаска». Як вже зазначалося вище, білоочка дуже точно встає на підгодовування – і максимальну кількість клювань буде відбуватися точно над лежать на дні річки кулями підгодовування. Так що рибалка повинен потурбуватися про те, щоб до моменту проходження над підгодовуванням оснащення вже повністю прийняла робоче положення. В іншому випадку пропливає вище підгодовування приманка навряд чи зацікавить рибу. Щоб правильно визначити точку закармліванія, я до того, як закинути в річку підгодовування, роблю 5-7 проводок з приманкою на гачку – і дивлюся, в якій точці проводки оснащення займе робоче положення (антеннка поплавка почне злегка здригатися від дотиків «підпаска» за дно ). Саме в цю точку і потрібно намагатися потім закинути кулі прикормки.

Для другого виду проводки годиться тільки монтаж оснащення зі змінним грузилом. Це найрезультативніший спосіб лову риби з дна на протязі. Так само, як і в першому випадку, визначаємо робочий спуск оснащення, так само шукаємо точку, де снасть стає в робоче положення. А потім збільшуємо довжину спуску на півметра – метр. Надувні човни варто вибирати ретельно і обдумано. Пам’ятайте, це в першу чергу Ваша безпека на воді! Купляйте якісні лодки Ладья за посиланням: https://5shop.com.ua/lodki/ladya/.

Закид робиться трохи вище точки, де стоїть рибалка. Потім оснащення пускається у вільний дрейф. Поплавок починає тягнути за собою грузило, адлінний поводок протягом нестиме попереду всієї системи. Спосіб лову трохи грубуватий, але дуже уловистий. Їм я користуюся, коли на прикорм підходить лящ, що при ловлі білоочки на черепашник трапляється дуже часто. Коли рибалимо з донною вудкою, оснащення закидаємо трохи глибше (на 1-1,5 м) і трохи вище проти течії відлежатися на дні підгодовування. Після приводнення грузила відразу ж прибираємо слабину волосіні. Якщо цього не зробити, оснащення приземлиться набагато нижче лежить на дні підгодовування – і ефективність ЛОВЛІ знизити.

Comments are closed.