Бічний кивок

Вудка з боковим кивком і блешнею добре підходить для лову в’язя за умови правильного вибору довжини вудилища, блешні і насадки. Для лову в струмках і невеликих річках, куди по весні заходить в’язь, буває достатньо взяти легке вуглепластикове вудилище завдовжки 6 м. Але за умови, що рибалці вдасться сховатися за чагарником на березі, так як в’язь дуже обережний і відразу відходить, побачивши силует рибалки. На відкритих ділянках доводиться використовувати вудилища завдовжки 8-9 м. Таким вудлищем працювати складно, якщо воно. Хороше клювання спостерігається на опариша, хробака і мотиля на неглибоких прибережних бровках, уздовж яких проходить вся риба. Коли рибалка заходить у воду, то в’язь його менше лякається, якщо рибалка використовує вудилище довжиною не менше 8 м. Іноді в’язя можна виявити біля затопленого чагарника, острівців або прибережній стіні осоки. Мабуть, в цих місцях йому в їжу трапляються личинки і бокоплави, яких з успіхом імітує гра блешні. З прийомів гри зазвичай застосовуються такі:
• плавне рівномірне коливання блешні біля дна і потім її повільний підйом з коливаннями на 30-50 см від дна;
• рівномірний підйом блешні від грунту з її неспішними ритмічними коливаннями на 50-60 см від дна;
• планування блешні від поверхні води з її плавними рівномірними коливаннями (зазвичай така гра дає хороший результат на ділянках з глибиною до 1,5 м).
Блешні використовуються різних видів – зазвичай такої форми, яка нагадує бокоплава, мурашку або яку-небудь лісову личинку. Гачок для блешні № 2,5-4 повинен відповідати розміру насадки. Жируючий великий в’язь зазвичай вибирає об’ємну насадку. Зазвичай в’язь навесні бере рішуче, кивок може злегка понаклоняється, але потім він різко згинається, і в цей час потрібно зробити підсічку. Пручається в’язь активно, тому зазвичай кивкову вудку обладнають нахлистовою котушкою, якою зручно працювати при відпусканні і підмотуванні волосіні під час виведення. Після впіймання в’язя потрібно почекати деякий час, щоб риба заспокоїлася. Садок для спійманої риби слід прив’язувати до поясного ременя або до кілка забитого в землю. Підсак з короткою ручкою також буває необхідний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *