Аутриггери, даунригери та параван

Аутриггери використовують для контролювання клювання і само-підсікання риби у випадку, якщо рибалка не встиг зреагувати на клювання, а також для зменшення навантаження на спінінг. Він вмонтовується на хлисті вудлища, ближче до рукоятки, спеціальна регульована кліпса, в яку вставлена волосінь. Пристрій досить простий. Cпрацьований аутриггерПритискний гвинт дозволяє регулювати силу виходу волосіні при клюванні. Застосовують аутриггери в поєднанні з грузилами, параванами або без них з однією принадою.

 Даунригери – спеціальні пристосування для заглиблення приманки, проводки її на певній глибині і контролювання клювання.

Ловля з даунригеромНаші рибалки почали їх застосовувати в ході озерного лову зовсім недавно, але вже оцінили по достоїнству. Справа в тому, що традиційно при тролінговому лові, як і при спінінгу, використовують приманки, розраховані на ту чи іншу глибину занурення. Однак гра, скажімо, глибоководних воблерів істотно відрізняється від гри поверхневих приманок. При цьому нерідко хижак реагує на гру, характерну для приманок, розрахованих на невелике заглиблення, в той час як сам він тримається біля дна. У цьому випадку на допомогу і приходить даунригер. Це пристосування дозволяє швидко опускати будь-яку приманку на задану глибину і точно проводити її в нижньому шарі води. Для цього можна використовувати навіть ультралайтові вудилища, що істотно впливає на якість виведення невеликої, але жвавої риби. Справа в тому, що тут при проводці все навантаження лягає не на вудилище, а на затискну кліпсу, тому можна використовувати навіть приманки, що мають великий лобовий опір, в поєднанні не з настільки потужними вудилищами. Даунригери складається з лебідки, стріли, троса, вантажу та спеціального пристрою з кліпсою, регулюючої зажим волосіні. При клюванні волосінь виходить з кліпси. З одним даунригером можна одночасно використовувати два спінінга, встановлюючи їх оснащення на різну глибину і дальність. Якщо поставити з боків корми два даунригери, то одночасно можна встановити чотири спінінга, а якщо корма широка, то ще один даунригер можна помістити між першим і другим. Залежно від рівня заглиблення приманки і швидкості проводки вагу вантажу можна зменшувати або збільшувати (на деяких пристроях – в межах від 0,5 до 8 кг). Сьогодні зарубіжні виробники випускають даунригери самих різних модифікацій, від самого простого, з ручним механічним приводом до автоматичного, приєднаного до комп’ютера. З даунригером можна вести ловлю на приманки самого широкого діапазону, різні воблери, обертові і коливні блешні, силіконові черв’яки, джиг-приманки, і т. п. Вирішальні фактори при виборі приманки – прозорість води та її освіження.

Параван – це спеціальне заглиблюють пристрій, який має форму трикутника і служить для розподілу приманок по горизонталі. На паравані повинно бути, як мінімум, чотири отвори: один – на виступі для кріплення основної волосіні і три з краю на площині для кріплення повідців і для необхідного зсуву приманки.

ПараванЗазвичай же на паравані отворів більше, на задньому краю їх може бути від 3 до 8, а для кріплення основної волосіні від 3 до 5. Підключення Паравану через той чи інший отвір до основної волосіні впливає на рівень заглиблення приманки. Найпростіший параван можна відлити з свинцю, а фірмові виготовляються з пластмаси, що містять в собі свинцевий вантаж (25-140 г). Існують паравани хвилеподібної форми для додання приманці пірнального ефекту.

Параван хвилеподібної форми У деяких випадках між параваном і повідцем доцільно ставити амортизатор-еластик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *